100 orlików na następne stulecie Niepodległości – śladami wielkich sportowców

Projekt 100 orlików na następne stulecie Niepodległości – śladami wielkich sportowców to zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz ćwiczenia terenowe dostosowane do wieku uczestników. Na uczestników programu czekają różnorodne formy aktywności m.in. Nordic walking, badminton, palant, bulle, unihokej, ringo, dart ogrodowy, frisbee, wielobój rekreacyjny. Ćwiczenia połączone zostaną z zajęciami z elementami patriotycznymi dla rodzin z dziećmi, osób dorosłych i seniorów.

Zadanie realizowane będzie na 100 Orlikach w całej Polsce i będzie się odbywać w dwóch opcjach: poprzez zajęcia z zakresy Nordic Walking lub ćwiczenia terenowe i rekreacyjne oraz panelu teoretycznego, podczas którego instruktorzy będą uczyć jak dbać o swoją kondycję, jak zwiększyć odporność organizmu poprzez regularną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu i zdrowe odżywianie, jak dobrać ćwiczenia, sprzęt, ubiór i dietę. Powstanie dla uczestników folder, w którym znajdą się porady na temat zdrowego odżywiania i wpływu diety na sprawność fizyczną i wysiłek związany z ruchem.

Znajdą się tam również informacje związane z bohaterami naszej historii – sportowcami, którzy walczyli o wolność i niepodległość. Każdy instruktor zorganizuje wycieczkę w formie marszobiegu terenowego/Nordic Walkingu/wycieczki rowerowej do miejsc związanych z bohaterami walki o niepodległość Polski, zwłaszcza miejsc upamiętniających wielkich sportowców.

Dla uczestników przewidziano wodę, poczęstunek. Orlik z największą frekwencją otrzyma puchary i medale. Przyznane zostaną też medale okolicznościowe i gadżety dla wyróżniających się uczestników. Zapewniony zostanie sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć oraz koszulki dla prowadzących i wolontariuszy.

Na każdym Orliku przewidziano 12 zajęć, w których udział mogą brać dzieci, młodzież i dorośli, rodziny i seniorzy.

Termin

Miejsce wydarzenia


 

100 Orlików

16 województw

Rekrutacja trwa do 31.08.2021. godz. 23.59.

 
Rekrutacja Orlików chcących wziąć udział w programie pod linkiem:

Projekt 100 orlików na następne stulecie Niepodległości – śladami wielkich sportowców

Zapisz się!  Regulamin
100 Orlików