Jak pracować z grupami, których nie ma na Orliku? Poradniki
Orliki jako przestrzeń publiczna powinny służyć jak największej liczbie osób – kobietom i mężczyznom, chłopcom i dziewczętom, niepełnosprawnym, przedszkolakom i całym rodzinom. Samo pojawienie się boisk, nie sprawi, że ludzie zaczną z nich korzystać. Tutaj liczy się praca i doświadczenie Animatorów. Jako Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej chcemy pomóc Wam, Animatorom w przygotowaniu oferty, która zachęci […]
Orliki jako przestrzeń publiczna powinny służyć jak największej liczbie osób – kobietom i mężczyznom, chłopcom i dziewczętom, niepełnosprawnym, przedszkolakom i całym rodzinom. Samo pojawienie się boisk, nie sprawi, że ludzie zaczną z nich korzystać. Tutaj liczy się praca i doświadczenie Animatorów.
Jako Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej chcemy pomóc Wam, Animatorom w przygotowaniu oferty, która zachęci do korzystania z orlików osoby, które do tej pory robiły to rzadko lub nie robiły tego w ogóle. Służy temu oferta szkoleń, kursy online, a także poradniki takie jak te. Zamieszczone poniżej poradniki składają się z podręczników w pliku PDF, które możesz przeglądać lub pobrać.
Co znajdziesz w naszym poradniku?
W poradniku przeczytasz o obawach, stereotypach i oczekiwaniach dotyczących korzystania z orlików przez rodziny, pojawiających się zarówno po jednej (rodziny, dziewczynki, kobiety, dzieci i osoby niepełnosprawne), jak i po drugiej (animatorzy) stronie. Dowiesz się, jakimi sposobami zachęcić ich do obecności na orlikach i podtrzymać ich ciekawość, jak przygotować ofertę adresowaną do tych grup odbiorców. W rozdziałach „Dobre praktyki animatorów ekspertów” poznasz sprawdzone rozwiązania. W rozdziale „Inspiracje” przedstawiamy konkretne przykłady gier i zabaw, które możesz wprowadzić u siebie na orliku.
Dziewczynki_na_orliku_Poradnik
Osoby niepełnosprawne_na_orliku_Poradnik
Przedszkolaki_na_orliku_Poradnik
Poradniki przygotowano w ramach projektu Akademii Animatora 2014 finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.