Perspektywy rozwoju sportu w Kujawsko - Pomorskim. Promocja programu Nasz Orlik
Przyszłe zasady finansowania klubów i organizacji sportowych, model współpracy samorządu województwa z podmiotami działającymi w obszarze sportu, a także przykłady dobrych praktyk oraz nowe sposoby pozyskiwania środków na działalność sportową były tematem konferencji „Kujawsko-Pomorski Program Rozwoju Sportu” zorganizowanej przez nas 16 września wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Konferencja była zarazem inauguracją prac nad strategią […]
Przyszłe zasady finansowania klubów i organizacji sportowych, model współpracy samorządu województwa z podmiotami działającymi w obszarze sportu, a także przykłady dobrych praktyk oraz nowe sposoby pozyskiwania środków na działalność sportową były tematem konferencji „Kujawsko-Pomorski Program Rozwoju Sportu” zorganizowanej przez nas 16 września wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.
Konferencja była zarazem inauguracją prac nad strategią rozwoju sportu w tym regionie w perspektywie najbliższych pięciu lat. W pierwszej, oficjalnej części programu znalazły się prezentacje: „Moje boisko Orlik 2012 w Kujawsko-Pomorskim – działania inwestycyjne i działania miękkie”, „Nasz Orlik – filozofia działania, – portal naszorlik.pl, – szkolenia, – wyniki badań grup priorytetowych, – dobre praktyki „orlikowskie” z regionu, a także Kujawsko-Pomorski Program Rozwoju Sportu – przygotowanie do diagnozy sportu w regionie – główne wyzwania wojewódzkich polityk sportowych.
Miłą niespodzianką dla uczestników było wyróżnienie nagrodami od Urzędu Marszałkowskiego dwóch animatorów: Krzysztofa Brossa z Inowrocławia – grupa priorytetowa Dzieci w wieku przedszkolnym i Pawła Adamkiewicza ze Żnina – grupa priorytetowa Dziewczynki.
Pan Krzysztof jest założycielem Kujawsko-Pomorskiej Akademii, która szkoli dzieci w wieku przedszkolnym w piłce nożnej i tenisie. Od 3 lat w sposób aktywny promuje zajęcia wśród tej grupy młodzieży. Przedszkolaki bardzo chętnie biorą udział w zajęciach na orliku. Jak deklaruje, chce być najlepszym animatorem, rozwijać się i czerpać z tego coraz większą radość
Pan Paweł w ramach zajęć na Orliku prowadzi i rozwija grę w hokeja na trawie, angażuje dziewczęta i chłopców, organizuje turnieje i mecze towarzyskie. Od kilku lat organizuje też festyn sportowo- rekreacyjny pod hasłem „Hokej łączy pokolenia”.
Po zakończeniu pierwszej części konferencji kilkudziesięciu uczestników wzięło udział w zajęciach warsztatowych w grupach tematycznych: „Trendy, mody i nastawienia mieszkańców regionu do sportu i kultury fizycznej”, „Sytuacja i rozwój organizacji sportowych w regionie”, „Lokalne polityki sportowe” oraz „Cele dla sportu”.
Po zakończeniu warsztatów odbyła się prezentacja założeń Programu Erasmus Plus, dzięki któremu organizacje sportowe i społeczne mogą uzyskać środki finansowe z Unii Europejskiej.
Zespół FRKF