Akademia Orłów Sportu - Rugby 2023
Projekty

Akademia Orłów Sportu - Rugby 2023

Rugby – aktywność fizyczna czy trening logicznego myślenia? Rugby, nie jest nową dyscypliną na arenie międzynarodowej ale w Polsce dopiero zyskuje na popularności. Dzięki swojej wyjątkowej naturze to bardzo interesujący sport, który z pewnością ciekawi. To sport, który łączy w sobie intensywną aktywność fizyczną z taktycznym myśleniem. Dwie drużyny rywalizują ze sobą, dążąc do zdobycia […]

Rugby – aktywność fizyczna czy trening logicznego myślenia?

Rugby, nie jest nową dyscypliną na arenie międzynarodowej ale w Polsce dopiero zyskuje na popularności. Dzięki swojej wyjątkowej naturze to bardzo interesujący sport, który z pewnością ciekawi. To sport, który łączy w sobie intensywną aktywność fizyczną z taktycznym myśleniem. Dwie drużyny rywalizują ze sobą, dążąc do zdobycia punktów poprzez przenoszenie piłki na przeciwną połowę boiska i umieszczenie jej za linią punktową. Pomimo dynamicznej rywalizacji, rugby kładzie duży nacisk na fair play i szacunek dla przeciwnika.

„Akademia Orłów Sportu – Rugby 2023” ma na celu rozwijanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży poprzez oferowanie ciekawych zajęć i niebanalnych dyscyplin młodym adeptom sportu.

Naszą misją jest nie tylko rozwijanie umiejętności sportowych, ale głównie kształtowanie charakteru, wartości i historii poprzez sport.”
Anatomia postawy gracza rugby pokazuje, jak wiele mięśni angażuje ta aktywność fizyczna. Kluczową rolę odgrywają obszary nóg, ramion i tułowia a także serce i płuca – narządy odpowiedzialne za wydolność organizmu. Intensywna praca mięśni jest niezbędna do wykonywania rzutów, tackli, sprintów oraz rywalizacji na boisku. Szybkie reakcje na zmieniającą się sytuację na boisku zapewniają świetny trening dla układu nerwowego. Prościej rozpocząć przygodę z rugby osobom z świetną wydolnością oddechową i nienaganną kondycją, dla osób biernych sportowo będzie to wyzwanie godne poświęcenia.

Co Was czeka podczas wydarzeń Akademii Orłów Sportu – Rugby 2023?

  • cztery wydarzenia w Polsce
  • impreza dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych
  • wspólna rozgrzewka
  • trening pod okiem profesjonalistów
  • sportowe stacje i aktywności sprawnościowe
  • historia i sport – bohaterowie-sportowcy
  • pamiątkowy medal dla każdego uczestnika oraz atrakcyjne gadżety sportowe
  • i wiele innych, których nie chcemy jeszcze zdradzać ale obiecujemy je Wam zaprezentować podczas naszych wydarzeń.

Udział w Akademii Orłów Sportu jest bezpłatny.

Projekt finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister ds. Sportu i Turystyki.