Bezpieczny Orlik: projektowanie, montaż i regularne kontrole stanu technicznego – wyzwanie dla najlepszych
Aktualności

Bezpieczny Orlik: projektowanie, montaż i regularne kontrole stanu technicznego – wyzwanie dla najlepszych

Jeżeli odpowiadasz za obiekt sportowy, z całą pewnością zdajesz sobie sprawę jak wielka odpowiedzialność na Tobie spoczywa. Twoim priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom obiektu. Z zadowoleniem mogę stwierdzić, że wśród naszych klientów, czyli osób odpowiedzialnych za obiekty sportowe,  zdecydowanie wzrosła świadomość, że zaprojektowanie funkcjonalnego, innowacyjnego   a przede wszystkim bezpiecznego obiektu sportowego, to zadanie, którego […]

Jeżeli odpowiadasz za obiekt sportowy, z całą pewnością zdajesz sobie sprawę jak wielka odpowiedzialność na Tobie spoczywa. Twoim priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom obiektu.

Z zadowoleniem mogę stwierdzić, że wśród naszych klientów, czyli osób odpowiedzialnych za obiekty sportowe,  zdecydowanie wzrosła świadomość, że zaprojektowanie funkcjonalnego, innowacyjnego   a przede wszystkim bezpiecznego obiektu sportowego, to zadanie, którego nie można powierzyć przypadkowej firmie – twierdzi Jan Żółtowski, Prezes multibrandowego sklepu ze sprzętem sportowym Sportpoland.com.

Przy realizacji przedsięwzięcia, które służyć ma użytkownikom przez wiele lat, warto zwrócić się do firmy, która zaoferuje pomoc w przygotowaniu odpowiedniego projektu, dokona odpowiednich pomiarów, przeprowadzając wizje lokalne, a także zaprezentuje oferowany sprzęt – kontynuuje prezes Sportpoland.com.

Na osoby odpowiedzialne za boiska, ustawa – Prawo budowlane – nakłada obowiązek dokonywania regularnych kontroli w formie małego i dużego przeglądu stanu technicznego obiektu. Osobom tym szczególnie zależy aby uniknąć sytuacji, gdy dowiadujemy się o kolejnych wypadkach do jakich dochodzi na niemodernizowanych obiektach. Gdy słyszymy o niecertyfikowanych bramkach do piłki nożnej, które przewracają się na dzieci, czy źle zamontowanych obręczach i tablicach na boiskach do koszykówki.

W większości takich przypadków, nieświadomy złego stanu technicznego urządzeń zarządca, decyduje się na dokonanie przeglądu dopiero gdy dojdzie już do nieszczęścia. Dodatkowo dowiaduje się, że zastosowane na jego obiekcie rozwiązania, są wyjątkowo kosztowne, nie tylko przy zakupie i instalacji, ale też w naprawie. Niestety usterka wykryta zbyt późno, niesie za sobą koszty kilkakrotnie wyższe, niż ta którą zdiagnozujemy we wczesnej fazie jej wystąpienia.

W świetle obowiązującego prawa, wszystkie urządzenia instalowane w obiektach użyteczności publicznej muszą spełniać obowiązujące normy i posiadać certyfikaty uprawniające do oznakowania wyrobów znakiem bezpieczeństwa B.

Powyższe fakty utwierdzają w przekonaniu, że dokonując wyboru firmy, która będzie odpowiadać za projekt i wyposażenie naszego obiektu lub wyłącznie jego modernizację, warto postawić na sprawdzonego wykonawcę. Specjalistę, który zadba o profesjonalne podejście do całej realizacji już na etapie konsultacji przy tworzeniu projektu. Firmę, która będzie w stanie kompleksowo wyposażyć obiekt. Ważnym aspektem jest również to, żeby posiadała przedstawicielstwo serwisowe, którego serwisanci legitymują się odpowiednim doświadczeniem, posiadają uprawnienia do pracy na wysokości i są przeszkoleni w zakresie techniki montażu bezpośredniego.

Dopiero spełnienie wszystkich powyższych warunków, będzie dawało zarządcy pewność, że dokonał właściwego wyboru i powierzył odpowiedzialność za swój obiekt profesjonalistom.

Artykuł sponsorowany: www.sportpoland.com

Page1