„Bogdanka” sponsorem Orłów Sportu
Aktualności

„Bogdanka” sponsorem Orłów Sportu

Miło nam poinformować, że kopalnia Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. dołączyła do grona sponsorów Fundacji Orły Sportu. Pod koniec ub. roku stosowną Umowę w tej sprawie parafowali, v-ce prezes „Bogdanki” Adam Partyka i prezes Fundacji Łukasz Strzelecki. To początek współpracy między tymi podmiotami, w której zobowiązania wynikające z podpisanej Umowy realizowane będą w pierwszej połowie tego […]

Miło nam poinformować, że kopalnia Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. dołączyła do grona sponsorów Fundacji Orły Sportu. Pod koniec ub. roku stosowną Umowę w tej sprawie parafowali, v-ce prezes „Bogdanki” Adam Partyka i prezes Fundacji Łukasz Strzelecki.

To początek współpracy między tymi podmiotami, w której zobowiązania wynikające z podpisanej Umowy realizowane będą w pierwszej połowie tego roku. Strony nie wykluczają jednak, że nawiązana współpraca będzie w przyszłości kontynuowana.
– Przekazane nam przez naszego sponsora środki w całości przeznaczymy na działalność statutową naszej Fundacji. Pomogą nam one w organizacji wydarzeń ukierunkowanych na poprawę aktywności fizycznej polskiego społeczeństwa, podniesienie świadomości w tym zakresie oraz przełamywania ciągle jeszcze istniejących w tym zakresie barier – powiedział po podpisaniu Umowy prezes Strzelecki.
Warto podkreślić, że w 2017 roku LW Bogdanka znalazła się na liście firm wyróżniających się w tematyce odpowiedzialnego prowadzenia biznesu, co wiąże się między innymi z jej aktywnością w obszarze CSR. Za tę działalność w rankingu „Gazety Prawnej” węglowa Spółka uplasowała się na czwartym miejscu w kategorii platynowej.
Zespół Fundacji Orły Sportu