Dzień Sportu na Orliku 2022
Projekty

Dzień Sportu na Orliku 2022

Dzień Sportu na Orliku 2022

„Dzień Sportu na Orliku 2022” to integracyjna, rekreacyjna impreza sportowa realizowana we wrześniu-miesiącu sportowych zmagań. Planujemy, aby eventy zostały przeprowadzone w atrakcyjny sposób, aktywizowały lokalne społeczności bez względu na wiek, tak aby impreza mogła integrować pokolenia poprzez sport oraz stworzyła warunki do aktywnego spędzania czasu wolnego całych rodzin. „Dzień Sportu na Orliku 2022” będzie zawierać konkurencje sprawnościowe: gry i zabawy naszych dziadków, gry i zabawy z elementami dyscyplin sportowych oraz część innowacyjnych zmagań, które będą miały formę stacji multisportowych. Event rozpocznie wspólna rozgrzewka, po której uczestnicy zostaną podzieleni na drużyny i będą konkurować w przygotowanych konkurencjach.

 

Atrakcyjnym punktem imprezy będą konkurencje zręcznościowe, sprawnościowe i wytrzymałościowe z wykorzystaniem np.: rowerków treningowych, bieżni, ergometrów wioślarskich, refleksomierzy czy innych interaktywnych urządzeń. Animatorzy będą mogli zainicjować również akcje społeczne poprzez włączenie się do akcji Pomoc Mierzona Kilometrami, pomaganie przez chodzenie czy siepomaga. Pokażemy, jak sport łączy ludzi, uczy wytrwałości, solidarności i przy okazji pomaga.

Podczas imprezy miejsce będzie miała część patriotyczno-historyczna: Uczestnicy podzieleni na drużyny będą mieli za zadanie ułożyć na czas puzzle. Historyczne układanki będą przedstawiać ważne wydarzenia historyczne, lokalnych bohaterów, lokalne wydarzenia historyczne, sportowców Polaków, postacie historyczne będące wzorcami do naśladowania dla dzieci i młodzieży.

Dodatkowo odbędzie się prezentacja klubów sportowych. Ta część ma być dedykowana tym organizacjom sportowym, które współpracują z danymi orlikami – klubami sportowymi, UKS, szkołami oraz innymi organizacjami o charakterze sportowym. Kluby będą miały również czas na prezentację własnej działalności, na przekazanie informacji o prowadzonych naborach, realizowanych zajęciach.

Zwieńczeniem wydarzenia „Dzień Sportu na Orliku 2022” będzie mecz drużyn międzypokoleniowych w dyscyplinie zespołowej (przykładowe dyscypliny: piłka nożna/siatkówka/koszykówka i inne niszowe gry zespołowe).

„Dzień Sportu na Orliku 2022” to impreza ogólnopolska realizowana w 15 lokalizacjach (15 województwach), w której udział jest bezpłatny.

Zakładamy udział min. 1800 uczestników.

 

Tegoroczne lokalizacje i terminy wydarzeń

17.09 Szczekociny woj. śląskie

23.09 Złotów woj. wielkopolskie

23.09 Skierniewice woj. łódzkie

23.09 Augustów woj. podlaskie

23.09 Puck woj. pomorskie

23.09 Roźwienica k. Jarosławia  woj. podkarpackie

24.09 Kamień Krajeński  woj. kujawsko-pomorskie

24.09 Paleśnica woj. małopolskie

25.09 Stare Dłutowo woj. warmińsko-mazurskie

25.09 Rybno woj. mazowieckie

28.09 Barlinek woj. zachodniopomorskie

28.09 Głuchołazy woj. opolskie

29.09 Połaniec   woj. świętokrzyskie

30.09 Łagiewniki woj. dolnośląskie

30.09 Lublin woj. lubelskie

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Projekt finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister ds. Sportu i Turystyki.