FRKF nawiąże współpracę z sekcją strzelecką WKS Flota Gdynia
Aktualności

FRKF nawiąże współpracę z sekcją strzelecką WKS Flota Gdynia

W dniu 17 lutego 2017 roku w siedzibie Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami Fundacji i sekcji strzeleckiej  WKS Flota Gdynia. Ustalono, że strony nawiążą ścisłą współpracę w zakresie szerokiej promocji sportu oraz podnoszenia aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Sekcja strzelecka WKS Flota Gdynia od 70-ciu lat zajmuje się szkoleniem. […]

W dniu 17 lutego 2017 roku w siedzibie Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami Fundacji i sekcji strzeleckiej  WKS Flota Gdynia. Ustalono, że strony nawiążą ścisłą współpracę w zakresie szerokiej promocji sportu oraz podnoszenia aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

Sekcja strzelecka WKS Flota Gdynia od 70-ciu lat zajmuje się szkoleniem. Początkowo działała ona w kręgach wojskowych oraz szkoliła młodzież głównie z rodzin marynarskich. Obecnie swoim zakresem obejmuje dzieci i młodzież z bardzo różnych środowisk. Klub wspiera zarówno chłopców jak też dziewczęta o różnym statusie społecznym i działa przy tym interdyscyplinarnie. WKS Flota Gdynia to nie tylko strzelectwo sportowe, ale też m.in. udział w zgrupowaniach narciarskich czy biegach ulicznych.

Widząc olbrzymie oddanie i zaangażowanie gdyńskiego klubu w zakresie szkolenia i organizowania  aktywności fizycznej młodzieży, kierownictwo Fundacji podjęło decyzję o wsparciu niektórych przedsięwzięć realizowanych przez sekcję strzelecką tego klubu. Ustalono że wsparciem FRKF objęte zostaną następujące imprezy sportowe: Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w Ustce (28-2.05.2017), Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (14-17.09.2017), Finał Pucharu Polski w Ustce (21-24.09.2017), Puchar Gdyni oraz Finał Ligi Młodzieżowej Polskiego Zawiązku Strzelectwa Sportowego w Gdyni (26-29.10.2017).

Na zakończenie spotkania ustalono, że do końca marca strony podpiszą w tej sprawie stosowną Umowę.

Puck 20.02.2017                                                            Zespół FRKF