Fruwaj z Orłami - mikołajkowy turniej piłki nożnej!
Projekty archiwalne

Fruwaj z Orłami - mikołajkowy turniej piłki nożnej!

Mikołajkowy Festiwal Piłkarski Fruwaj z Orłami

W tym roku dzieci z warszawskiej białołęki spotkają się w grudniu nie tylko ze sportem ale też…z mikołajkowym sportem pełnym niespodzianek i prezentów! Zapraszamy do udziału ponad 150 dzieci – chłopców i dziewcząt – w wieku 6-10 lat – tych grających w piłkę, tych którzy marzą o rozpoczęciu treningów oraz tych, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować swoich sił w tym sporcie!

Już 3 grudnia 2023r rozpoczynamy nasz pierwszy Mikołajkowy Festiwal Piłki Nożnej – Fruwaj z Orłami!

Spotykamy się o godzinie 9.00 w hali pneumatycznej na boiskach przy Szkole Podstawowej nr. 369 im. Polskich Olimpijczyków przy ul. Hemara 16 w Warszawie.

Cel festiwalu

Pragniemy aby Festiwal dał możliwość rekreacyjnego uczestniczenia w aktywności i rywalizacji sportowej dzieciom. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do utrwalania nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, dbałości o swoją kondycję fizyczną i poprawę ogólnego dobrostanu organizmu zarówno fizycznego jak i psychicznego. Jako stowarzyszenie działające w obszarze kultury fizycznej jesteśmy zobligowani organizować jak najwięcej różnych form rywalizacji dla dzieci. To właśnie podczas różnych form współzawodnictwa możemy im wskazać właściwą, wychowawczą poprzez sport drogę rozwoju, nauczyć szacunku do przeciwników, spełniać ich sportowe ambicje.

W ramach Festiwalu zostaną zorganizowane turnieje piłkarskie dla dzieci w wieku 6-10 lat każdy. W rozgrywkach uczestniczyć będą „dzikie zespoły” – tzn., że współzawodnictwo jest przewidziane dla wszystkich dzieci bez względu na przynależność do danego klubu sportowego. Możliwość zmierzenia się z kolegami i koleżankami z w tym samy wieku będzie fantastyczną okazją do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Zawody zostaną rozegrane systemem „każdy z każdym”. W każdej kategorii weźmie udział 5 zespołów składających się z 6 zawodników. Mecze będą trwały po 12 minut każdy. Nie będzie klasyfikacji końcowej, gdyż celem przewodnim rozgrywek jest udział w turnieju i dobra zabawa. Wszyscy zawodnicy mają zagwarantowaną wodę i poczęstunek.

Przebieg wydarzenia

Impreza została podzielona na kilka bloków, w których wezmą udział dzieci z różnych grup wiekowych:

09.00-10.30 Kategoria 6 lat
10.45-12.15 Kategoria 7lat
12.30.-13.00 Kategoria 8 lat
13.15-14.45 Kategoria 9 lat
15.00-16.30 Kategoria 10 lat

Imprezy towarzyszące:

W trakcie wydarzenia odbędą się liczne konkursy sportowe z nagrodami. Dla uczestników przeprowadzone zostaną również testy szybkości reakcji na profesjonalnym refleksomierzu. Dzieci będą mogły korzystać z parku z zabawek pneumatycznych.
Na uczestników czeka też pokaz i spotkanie z mistrzem dryblingu i sztuczek piłkarskich.

Nabory uczestników:

Dla uczestników będzie prowadzony otwarty nabór
poprzez wypełnienie elektronicznego zgłoszenia
lub wysłanie maila ze zgłoszeniem.

biuro@orlysportu.pl

O udziale w imprezie będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Wszystkie mecze prowadzone będą przez sędziów.

Każdy uczestnik imprezy będzie miał zagwarantowany poczęstunek od organizatora oraz wodę.
Każde dziecko otrzyma na zakończenie upominek mikołajkowy.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!


Projekt finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister ds. Sportu i Turystyki.