I Pomorska konferencja sportu powszechnego
Aktualności

I Pomorska konferencja sportu powszechnego

27.10 rozpoczęliśmy cykl sześciu pomorskich konferencji sportu powszechnego. W inauguracji wzięło udział 50 organizatorów i organizatorek sportu, w tym nauczycielki, trenerzy i samorządowcy. Uczestników spotkania przywitał Marszałek Województwa pomorskiego Mieczysław Struk, który w swoim wystąpieniu podsumował działania na rzecz sportu powszechnego w województwie pomorskim w 2014 roku. Marszałek poruszył kwestie współpracy między uczestnikami czterech dużych […]

27.10 rozpoczęliśmy cykl sześciu pomorskich konferencji sportu powszechnego. W inauguracji wzięło udział 50 organizatorów i organizatorek sportu, w tym nauczycielki, trenerzy i samorządowcy. Uczestników spotkania przywitał Marszałek Województwa pomorskiego Mieczysław Struk, który w swoim wystąpieniu podsumował działania na rzecz sportu powszechnego w województwie pomorskim w 2014 roku. Marszałek poruszył kwestie współpracy między uczestnikami czterech dużych projektów realizowanych w naszym regionie „Umiem Pływać”, „Mały Mistrz”, „Multisport” i „Nasz Orlik”. Następnie zabrała głos prezeska Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej Monika Chabior, która przedstawiła prezentacje „Pomorskie projekty sportu powszechnego 2014 i wyzwania na rok 2015”. Zostały pokazane statystyki wszystkich projektów, które są naprawdę imponujące. W 2014 roku w projekty zaangażowano 10 700 dzieci w województwie pomorskim.

Uczestnicy konferencji podzieleni na 3 grupy brali udział w warsztatach „Razem dla społeczności”, na których wraz z trenerami wypracowywali rekomendacje współpracy i rozwoju pomorskiego sportu powszechnego w roku 2015. Pomysłów było naprawdę mnóstwo. Podczas spotkania animatorzy,nauczyciele oraz trenerzy dowiedzieli się również więcej o programie Erasmus Plus, który przybliżył im Adam Niemkiewicz ze Stowarzyszenia Morena. Zostały omówione możliwości jakie daje ten program stowarzyszeniom sportowym oraz jednostkom edukacyjnym na pozyskanie dodatkowych środków na rzecz rozwoju sportu.
Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje w 2015 roku nowymi partnerstwami i pomoże w rozwoju sportu powszechnego w naszym województwie.
Konferencję zorganizowaliśmy we współpracy z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Podczas konferencji swoją premierę miał również krótki film promujący pomorskie projekty, serdecznie zachęcamy do obejrzenia:
POMORSKIE PROJEKTY 2014

Zespół FRKF

Konferencja_2

Konferencja_3