II Edycja projektu Multisport na Pomorzu – relacja ze spotkania w Pucku 9 kwietnia 2015
Aktualności

II Edycja projektu Multisport na Pomorzu – relacja ze spotkania w Pucku 9 kwietnia 2015

W siedzibie Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku 9 kwietnia 2015 odbyło się spotkanie informacyjne dla trenerów i przedstawicieli klubów i stowarzyszeń sportowych biorących udział w projekcie MultiSport, w województwie pomorskim, w 2015 roku. Celem spotkania było krótkie podsumowanie ubiegłorocznej edycji projektu, omówienie bieżących i planowanych działań. Trenerzy i trenerki wzięli też udział w warsztacie […]

Spotkanie trenerów Multisport w Pucku

W siedzibie Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku 9 kwietnia 2015 odbyło się spotkanie informacyjne dla trenerów i przedstawicieli klubów i stowarzyszeń sportowych biorących udział w projekcie MultiSport, w województwie pomorskim, w 2015 roku. Celem spotkania było krótkie podsumowanie ubiegłorocznej edycji projektu, omówienie bieżących i planowanych działań. Trenerzy i trenerki wzięli też udział w warsztacie dotyczącym prowadzenia blogów.

W spotkaniu wzięło udział 80 osób, w tym przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, trenerki i trenerzy oraz przedstawiciele klubów, biorących udział w projekcie. Uczestników spotkania przywitał Arkadiusz Mierkowski, koordynator projektów zarządzanych przez FRKF. Maciej Kowalczuk, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego podziękował uczestnikom za zaangażowanie w realizację projektu w 2014 roku oraz zmotywował ich do dalszego działania. Wystąpienie zakończyły głośne brawa.

W kolejnej części spotkania zaprezentowano porównanie ubiegłorocznych statystyk projektu z bieżącymi danymi. W 2015 roku w naszym województwie udało się zwiększyć liczbę grup MultiSport z 62 do 73, z czego 50 grup kontynuuje realizację projektu, a 23 grupy zaczynają swoją przygodę z MultiSportem. Liczba dzieci biorących udział w bezpłatnych zajęciach sportowych prowadzonych przez 100 wykwalifikowanych trenerów z 67 klubów wynosi około 1500, czyli o ok. 300 więcej niż w 2014 roku. Zajęcia obejmują różnorodne dyscypliny sportowe – od lekkiej atletyki poprzez gry zespołowe tj. piłkę nożną, unihokej, aż po kajakarstwo.

Spotkanie trenerów Multisport w Pucku

Zostały też omówione cele projektu i wojewódzka strona internetowa, dzięki której grupy będą mogły informować o realizacji zajęć. Uczestnicy poznali też skład zespołu projektowego. Trenerom został przedstawiony harmonogram działań operatorów wojewódzkiego (FRKF) oraz krajowego, którym ponownie jest Instytut Sportu. Trenerzy będą mogli wziąćw szkoleniach wojewódzkich i centralnych, organizowanych przez operatora krajowego w Warszawie i  konkursach organizowanych przez FRKF oraz Instytut Sportu.

Po przerwie kawowej, podczas, której uczestnicy wymieniali swoje doświadczenia oraz pomysły na realizację projektu rozpoczął się warsztat pt. „Jak prowadzić bloga”, który poprowadził Maciej Topolski, ekspert w dziedzinie public relations. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jaki jest cel prowadzenia bloga oraz jakie są główne zasady pisania, zostały zaprezentowane również dobre praktyki trenerów dotyczące pisania relacji z zajęć oraz promocji projektu poprzez media społecznościowe.

Spotkanie trenerów Multisport w Pucku

Ostatnim punktem spotkania było przekazanie dzienników zajęć dla wszystkich grup oraz podręczników MultiSport dla nowych grup, pozostałe otrzymały podręcznik w ubiegłym roku.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania stron www.multisport.pomorskie.pl oraz ogólnopolskiej www.multi-sport.pl , na których znajdziecie Państwo więcej informacji na temat tego projektu.