II Korespondencyjny Turniej Miast  o Puchar Niepodległości
2021

II Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości

II Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości   II Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości to projekt promujący rywalizację sportową dzieci w ośmiu wybranych konkurencjach, min.: piłkarski slalom zakończony strzałem, bieg wahadłowy, rzuty do kosza, skok w dal,bieg zwinnościowy „po kopercie”, za które zdobywać będą punkty do ogólnej klasyfikacji miast. Gwarantujemy świetną zabawę, zdrową rywalizację […]

II Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości

 

II Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości to projekt promujący rywalizację sportową dzieci w ośmiu wybranych konkurencjach, min.: piłkarski slalom

zaII Korespondencyjny Turniej Miastkończony strzałem, bieg wahadłowy, rzuty do kosza, skok w dal,bieg zwinnościowy „po kopercie”, za które zdobywać będą punkty do ogólnej klasyfikacji miast.

Gwarantujemy świetną zabawę, zdrową rywalizację sportową, troszeczkę historii, pamiątkowy medal i gadżety dla wszystkich uczestników, sportowe upominki dla najlepszych oraz puchar i nagrodę dla zwycięskiego miasta! Dodatkowo każdy z turniejów odwiedzi znany sportowiec lub olimpijczyk, który opowie dzieciom o swojej karierze, pokaże dobre strony uprawiania sportu i weźmie czynny udział w sędziowaniu turniejowej rywalizacji.

W trakcie zajęć chcemy również przekazać uczestnikom turniejów jak najwięcej treści historycznych związanych z walką o niepodległość Polski oraz bohaterami, którzy o nią walczyli. Organizator zaplanował przeprowadzenie sportowej lekcji historii, przybliżenie sylwetek lokalnych bohaterów oraz ich losów.

W ramach II Korespondencyjnego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości Przewidziano puchar dla zwycięskiego miasta, pamiątkowe medale dla uczestników, gadżety, koszulki dla prowadzących i wolontariuszy oraz wodę i poczęstunek dla uczestników. Dla najlepszych przygotowano drobne sportowe nagrody.
Dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat, uczniowie szkół podstawowych.

Przewidujemy udział min. 100 osób w każdej lokalizacji.

 

Miejsce i termin
wydarzenia


5 lokalizacji w Polsce

Termin: 02.10- 13.11.2021

Informacja o Orlikach goszczących wydarzenie już wkrótce na naszej www i FB.

 

„Sfinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki”