Junior Sport - Konferencja
Aktualności

Junior Sport - Konferencja

Szanowni Państwo,   Instytut Sportu, krajowy operator programu serdecznie zaprasza wszystkich trenerów i nauczycieli realizujących zajęcia w ramach programu JuniorSport do uczestnictwa w konferencji szkoleniowej z lekkiej atletyki. Konferencję poprowadzi: Piotr Bora – doktor nauk o kulturze fizycznej, trener klasy mistrzowskiej w lekkiej atletyce. Trener Główny Skoków i Metodyk Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trener-wychowawca olimpijczyków, medalistów […]

Szanowni Państwo,

 

Instytut Sportu, krajowy operator programu serdecznie zaprasza wszystkich trenerów i nauczycieli realizujących zajęcia w ramach programu JuniorSport do uczestnictwa w konferencji szkoleniowej z lekkiej atletyki. Konferencję poprowadzi:

Piotr Bora – doktor nauk o kulturze fizycznej, trener klasy mistrzowskiej w lekkiej atletyce. Trener Główny Skoków i Metodyk Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trener-wychowawca olimpijczyków, medalistów mistrzostw Europy i świata oraz rekordzistów Polski w różnych kategoriach wieku w tej dyscyplinie sportu.

Szczegółowa agenda konferencji zawarta jest w załączonym pliku. Program szkolenia jest uzupełnieniem treści zawartych w podręczniku, z którego Państwo korzystają.  Część teoretyczna zawiera podstawowe informacje o lekkoatletyce, opis techniki ruchu oraz sposoby rozgrywania wybranych konkurencji. Część praktyczna, to metodyka nauczania poszczególnych konkurencji, a także podstawowe błędy, które występują podczas nauczania i sposoby ich usuwania. W związku z tym, że program Junior Sport jest realizowany głównie w mniejszych miejscowościach, chcemy pokazać, że pomimo ograniczonej infrastruktury sportowej, zajęcia z lekkoatletyki można realizować praktycznie w każdych warunkach. W tym celu zaprezentujemy wykorzystanie tzw. sprzętu zastępczego. Mamy nadzieję, że program konferencji przypadnie Państwu do gustu, a uczestnictwo w szkoleniu podniesie Państwa kompetencje oraz przyczyni się do urozmaicenia lekkoatletycznych zajęć realizowanych w ramach programu JuniorSport i nie tylko.

Kwestie organizacyjne:

 1. Miejsce konferencji: Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, ul. Królowej Jadwigi 27/39.
 2. Termin konferencji: 15-16 października 2016r. (można uczestniczyć w obu lub tylko w jednym dniu szkolenia).
 3. Dofinansowanie kosztów podróży: zgodnie z zarządzeniem dyrektora Instytutu Sportu zwracamy Państwu koszty dojazdu.
 • 25 zł – dla osób, których odległość pomiędzy miejscem zamieszkania  a miejscem szkolenia nie przekracza – 50  km;
 • 50 zł – dla osób, których odległość pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem szkolenia przekracza – 50  km, a nie przekracza 100 km;
 • 75 zł – dla osób, których odległość pomiędzy miejscem zamieszkani a miejscem szkolenia przekracza – 100  km, a nie przekracza 150 km;
 • 100 zł – dla osób, których odległość pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem szkolenia przekracza 150 km.
 1. Zakwaterowanie: nie zapewniamy Państwu noclegów, ale zainteresowanym trenerom możemy polecić korzystną ofertę, gdzie na hasło: JUNIORSPORT otrzymają Państwo rabat.
 2. Dodatkowe informacje: każdy uczestnik szkolenia otrzyma koszulkę, materiały szkoleniowe oraz certyfikat uczestnictwa. Ponadto zapewniamy ciepłe i zimne napoje oraz obiad.
 3. Rejestracja: zgłoszenie udziału w szkoleniu proszę wysyłać na adres: biuro@juniorsport.org do 3 października br. W zgłoszeniu prosimy o informację czy wezmą Państwo udział w obu dniach szkolenia czy tylko w jednym – proszę podać w którym. Proszę również o podanie województwa i miejscowości, z której Państwo przyjadą oraz określenia jaka kwota dofinansowania Państwa dotyczy. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń, prosimy o możliwie jak najszybsze zgłoszenia.

 

 

Jednocześnie informujemy, że druga konferencja odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2016r. w Warszawie (zmiana lokalizacji), rejestracja na drugie szkolenie już niebawem. Program konferencji będzie taki sam jak w Poznaniu a więc mają Państwo możliwość wyboru, która lokalizacja i termin bardziej Państwu odpowiadają.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości bardzo proszę o kontakt,

 

Pozdrawiam
Magda Ustianowska

Biuro Projektu JuniorSport

 

tel. 22 569 9925

kom. 601 708 777

 

www.juniorsport.org

www.facebook.com/programjuniorsport

 

Instytut Sportu-Państwowy Instytut Badawczy

01-982 Warszawa

 1. Trylogii 2/16

KRS 0000223239

NIP 5250008904

agenda-konferencji-poznan-15-16-10-2016-1-1

konferencja-js-operator-krajowy