Konferencja Nasz Orlik 2015 w województwie pomorskim
Aktualności

Konferencja Nasz Orlik 2015 w województwie pomorskim

18 marca 2015 roku wspólnie z Urzędem Marszałkowskim województwa pomorskiego zorganizowaliśmy konferencję pt. „Nasz Orlik 2015 w województwie pomorskim”. Była to pierwsza konferencja otwierająca cykl spotkań, które odbędą się w każdym z województw. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, a także animatorki i animatorzy z województwa pomorskiego. Uczestników spotkania przywitał Dyrektor Departamentu ds. Sportu […]

18 marca 2015 roku wspólnie z Urzędem Marszałkowskim województwa pomorskiego zorganizowaliśmy konferencję pt. „Nasz Orlik 2015 w województwie pomorskim”. Była to pierwsza konferencja otwierająca cykl spotkań, które odbędą się w każdym z województw.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, a także animatorki i animatorzy z województwa pomorskiego.

Uczestników spotkania przywitał Dyrektor Departamentu ds. Sportu – Maciej Kowalczuk, który omówił rolę samorządu wojewódzkiego w rozwoju sportu powszechnego i przedstawił trzy programy sportu powszechnego, które są realizowane przez Urząd Marszałkowski: „Mały Mistrz”, „Multisport” i „Umiem Pływać”.

W drugiej części spotkania Monika Chabior, prezeska Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej opowiedziała o tym co się wydarzyło w programie Nasz Orlik od 2013 roku, jak również wyjaśniła wszystkim przybyłym zasady funkcjonowania programu w roku 2015.

Konferencję zakończył panel dyskusyjny z udziałem animatorów i animatorki: Katarzyny Klaman, Oskara Krajnika i Rafała Freitaga. Cała trójka omówiła najlepsze praktyki stosowane dla „przyciągania” jak największej liczby użytkowników na Orliki, a także metody zachęcania do aktywności fizycznej osób, które rzadko korzystają z Orlików.

Pozdrawiamy

Zespół FRKF

DSC03183