Konferencja
Aktualności

Konferencja "Sfinansujemy sport w Twojej Gminie"

5 czerwca w b.r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4) odbyła się ogólnopolska konferencja dla Gmin zainicjowana przez Program Sportbonus oraz Fundację Orły Sportu – „Sfinansujemy sport w Twojej Gminie”. Wydarzenie  zostało objęte honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Otylia Jędrzejczak gościem specjalnym Konferencja zorganizowana przez Sportbonus oraz […]

5 czerwca w b.r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4) odbyła się ogólnopolska konferencja dla Gmin zainicjowana przez Program Sportbonus oraz Fundację Orły Sportu – „Sfinansujemy sport w Twojej Gminie”. Wydarzenie  zostało objęte honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu
i Turystyki.

Otylia Jędrzejczak gościem specjalnym

Konferencja zorganizowana przez Sportbonus oraz Fundację Orły Sportu złożona z 10 bloków tematycznych była okazją do wymiany doświadczeń wśród przedstawicieli Gmin oraz do wysłuchania prelekcji ekspertów m.in. ze świata sportu, mediów oraz biznesu: Otylii Jędrzejczak, Apoloniusza Tajnera, Jerzego Engela, Tomasza Kucharskiego, Jacka Sęka, Grzegorza Benedykcińskiego, Ireneusza Macieja Zmory, Bartłomieja Korpaka, Robera Kalbarczyka, Michała Fijałkowskiego, Roberta Małolepszego, Łukasza Strzeleckiego – prezes Fundacji Orły Sportu oraz Bartosza Kwiatkowskiego – prezes Fundacji Kibica.

W konferencji uczestniczyło 200 pracowników jednostek samorządów terytorialnych

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Olimpijskiego, patronatem Akademickiego Związku Sportowego, Polskiego Związku Narciarskiego, Stali Gorzów Wielkopolski oraz patronatem medialnym: Forum Samorządowego, Sportowej Polski, Gminy Polska, Wspólnota, Magazynu Trenera oraz radia Zapinanmypasy.pl

Konferencja pomoże spełnić sportowe marzenia Dzieci w Gminach

Założeniem wydarzenia było zaprezentowanie jak i dlaczego powinno się finansować, rozwijać i promować sport, poprzez udział w największej akcji społecznej w historii polskiego sportu skierowanej do Szkół  dziecięcych i młodzieżowych Drużyn sportowych – Sportbonus Dzieciom.

Dotychczasowy sukces Sportbonus Dzieciom sprawił, że pomysłodawcy podjęli się organizacji lokalnych edycji. Przy współpracy z Fundacją Orły Sportu, która jest operatorem rządowego programu Lokalny Animator Sportu akcja poszerzyła swój zasięg na jeszcze większą skalę. Ponad 3000 tysiące Animatorów pracujących na co dzień na obiektach orlik zrzeszają nieformalne drużyny które biorą udział w projekcie.

Ze względu na duże zainteresowanie wśród Gmin, o uczestnictwie w akcji zadecyduje kolejność zgłoszeń.  Do tej pory do Sportbonus Dzieciom przyłączyło się już ponad:      5,5 tys. Szkół i Drużyn sportowych, 130 000 Rodziców oraz 1100 Firm.

Sportbonus Dzieciom, to szereg korzyści dla Gminy:

  • Środki finansowe dla Szkół i Drużyn sportowych;
  • Rozwój lokalnej przedsiębiorczości – zwiększenie sprzedaży;
  • Integracja lokalnej społeczności – zaangażowanie Rodziców, Trenerów, Firm;
  • Promocja Gminy w Polsce i regionie.

Czym jest Program Sportbonus?

Sportbonus to jedyny Program, który umożliwia wspieranie Drużyn sportowych (Szkół, Przedszkoli) poprzez codzienne zakupy. Sposób działania jest bardzo prosty.

  • Trener zgłasza Drużynę poprzez stronę sportbonus.pl;
  • Trener wybiera cel na jaki wspólnie z Rodzicami/Sympatykami zbiera środki, np. wyjazd na obóz, stroje sportowe, sprzęt, ect.;
  • % od każdego codziennego zakupu trafia do Drużyny i pomaga realizować wybrany cel.

Dodatkowo, każdy Trener ma do dyspozycji Aplikację mobilną Sportbonus, dzięki której może zdalnie kierować życiem Drużyny, być w kontakcie z Rodzicami, zachęcać Sympatyków do zakupów, ustawiać cel dla Drużyny, tworzyć listy obecności i wiele innych (Aplikacja jest dostępna do pobrania w App Store oraz Google Play).

Więcej na temat Sportbonus i Aplikacji mobilnej na www.sportbonus.pl. Zapraszamy również do kontaktu odnośnie szczegółów organizacji lokalnych edycji akcji Sportbonus Dzieciom: Michał Karasiewicz: m.karasiewicz@sportbonus.pl. Pomóżmy spełnić marzenia młodych Sportowców.