Lokalny Animator Sportu – Znamy Animatora Roku
Aktualności

Lokalny Animator Sportu – Znamy Animatora Roku

Piotr Oleksik z Łodzi został Animatorem Roku 2016. W finale konkursu w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowanego przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej, który odbył się na warszawskim Torwarze podczas Ogólnopolskiej Konferencji bilansującej wykonanie projektu „Lokalny Animator Sportu, drugie miejsce zajął Marek Ostrowski z województwa warmińsko-mazurskiego, a trzecie Paweł Daniec z Małopolski. Gości Konferencji […]

Piotr Oleksik z Łodzi został Animatorem Roku 2016. W finale konkursu w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowanego przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej, który odbył się na warszawskim Torwarze podczas Ogólnopolskiej Konferencji bilansującej wykonanie projektu „Lokalny Animator Sportu, drugie miejsce zajął Marek Ostrowski z województwa warmińsko-mazurskiego, a trzecie Paweł Daniec z Małopolski.

Gości Konferencji przywitał prezes FRKF Paweł Okoniewski, który pogratulował animatorom zakwalifikowania się do II i III etapu Konkursu oraz życzył im udanych prezentacji, które decydowały o ostatecznym wyborze Animatora Roku.

Następnie głos zabrał Jarosław Stawiarski. Wiceminister Sportu i Turystyki w swoim wystąpieniu pokreślił rolę i znaczenie projektu dla rozwoju aktywności fizycznej polskiego społeczeństwa, a także zapowiedział potrzebę dokonania w nim pewnych zmian modernizacyjnych dla jeszcze lepszego funkcjonowania w latach następnych.

Realizację tegorocznego projektu przedstawił jego koordynator Hubert Grzegorczyk. Projektem objętych zostało 2138 orlików z całego kraju. Pracowało w nim 3700 animatorów, którzy wśród uczestników prowadzonych przez siebie zajęć przeprowadzili między innymi 14 909 testów sprawności fizycznej. 1000 orlików poddanych zostało kontroli pod kątem prawidłowości realizacji zadań projektu. Animatorzy w ramach tegorocznego projektu mieli też możliwość podniesienia swoich kompetencji poprzez cykl szkoleń, prowadzonych we wszystkich województwach pod kierunkiem prof. Tadeusza Hucińskiego.

Projekt poddany został również badaniom ewaluacyjnym pod kierunkiem dr. Tomasza Czuby, który na podstawie przeprowadzonych kontroli oraz wywiadów wśród 4 156 użytkowników orlików sformułował wnioski ewaluacyjne. Najpopularniejszą dyscypliną na orlikach pozostaje piłka nożna, ale uczestnicy wskazali też na chęć i gotowość gry w piłkę ręczną.

Na zakończenie Konferencji odbyła się ceremonia wręczania listów gratulacyjnych i nagród dla uczestników Konkursu. Z łącznej puli wynoszącej 65 000 zł, zwycięzca otrzymał 5 000 zł, zdobywca II miejsca 3 000 zł, a III miejsca 2 000 zł. Sponsorami Konkursu były, Grupa Lotos S.A. i PGNiG S.A.

Wkrótce opublikujemy więcej zdjęć oraz filmy w wystąpień i prezentacji.

Zespół FRKF                                                    Warszawa 19.12.2016

Zdjęcie użytkownika Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.