Lubelski Węgiel Bogdanka w trosce o środowisko
Aktualności

Lubelski Węgiel Bogdanka w trosce o środowisko

Mimo eksploatacji lubelskich złóż węgla, Sponsor Fundacji Orły Sportu Lubelski Węgiel Bogdanka jest podmiotem działającym w trosce o środowisko. Jak podaje Sponsor „Jest to efekt długofalowych działań proekologicznych zakładu, wdrożenia Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością Środowiskiem i Bhp oraz uzyskaniem certyfikatu z tego zakresu wg PN EN ISO 14001, 9001 i 18001, jak również bieżącej działalności […]

Mimo eksploatacji lubelskich złóż węgla, Sponsor Fundacji Orły Sportu Lubelski Węgiel Bogdanka jest podmiotem działającym w trosce o środowisko.

Jak podaje Sponsor „Jest to efekt długofalowych działań proekologicznych zakładu, wdrożenia Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością Środowiskiem i Bhp oraz uzyskaniem certyfikatu z tego zakresu wg PN EN ISO 14001, 9001 i 18001, jak również bieżącej działalności operacyjnej minimalizującej wpływ zakładu na środowisko”.

W przeszłości spółka podjęła szereg proekologicznych działań w zakresie ochrony powietrza atmosferycznego, gospodarki wodno-ściekowej, gospodarki odpadami oraz samej ochrony powierzchni ziemi.