Multicamp w Radziejowie – tak inwestuje się w młodzież
Aktualności

Multicamp w Radziejowie – tak inwestuje się w młodzież

Od 4 do 10 sierpnia w Radziejowie odbywał się Multicamp 2019 – obóz sportowy dla dzieci i młodzieży, organizowany przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz PKN ORLEN – Sponsora Strategicznego projektu ORLEN na Orliku – Inicjatywy takie jak Multicamp, to świetna inwestycja w dzieci i […]

Od 4 do 10 sierpnia w Radziejowie odbywał się Multicamp 2019 – obóz sportowy dla dzieci i młodzieży, organizowany przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz PKN ORLEN – Sponsora Strategicznego projektu ORLEN na Orliku – Inicjatywy takie jak Multicamp, to świetna inwestycja w dzieci i młodzież – mówi Łukasz Strzelecki, prezes zarządu fundacji Orły Sportu.

 

Rozwinięta infrastruktura, baza noclegowa, ale też bliskość historycznych atrakcji turystycznych jak leżąca nad jeziorem Gopło Kruszwica, sprawiają, że Radziejów daje optymalne możliwości do zorganizowania wydarzenia ciekawego dla najmłodszych i młodzieży.

Obóz miał na celu zachęcić do odnalezienia swojej dyscypliny sportowej oraz poprawić indywidualne umiejętności młodych osób oraz zadbać o ich integracje poprzez zabawę oraz aktywność fizyczną.

74 dzieci z czterech województw przez blisko tydzień doskonaliło swoje umiejętności na zajęciach sportowych prowadzonych na hali sportowej, siłowni, stadionie piłkarskim, basenie oraz w terenie, a także na obiektach Orlik 2012.

Multicamp to jednak nie tylko obóz sportowy. Oprócz organizowanych zajęć z piłki nożnej, siatkowej, zajęć z samoobrony czy na basenie, młodzi uczestnicy mieli również możliwość rozwijania indywidualnych umiejętności we współpracy z psychologiem sportu. – Praca z psychologiem sportu już na tak wczesnym etapie to dbałość o profesjonalizację sportu w przyszłości. Wychowujemy młode pokolenie, które w przyszłości stanie się być może filarem naszej reprezentacji w którejś z dyscyplin – mówi Kamil Drzewucki z fundacji Orły Sportu, który również jest jednym z prekursorów freestylu piłkarskiego.

Dzieci uczą się od najlepszych. Multicamp odwiedził Grzegorz Tkaczyk, jedna z legend polskiej piłki ręcznej i olimpijczyk. – Dzieci miały możliwość nie tylko poznać i porozmawiać z kimś, kto w sporcie osiągnął bardzo wiele. Grzegorz sam wyszedł z inicjatywą, żeby zorganizować rozgrywkę w piłkę ręczną. Ponieważ, każdy chciał z nim zagrać, było aż osiem grup – dodaje Kamil Drzewucki.

– Multicamp jest dla nas bardzo ważną inicjatywą. Cieszy nas fakt, że oprócz szerokiego zainteresowania dzieci i młodzieży, sportowców takich właśnie jak Grzegorz Tkaczyk, tego typu inicjatywy wspierają tak ważne firmy i instytucje jak Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Ręcznej czy też PKN ORLEN, który razem z nami rozwija projekt ORLEN na Orliku. Inwestujemy w młodzież, ponieważ to ważne. Sport uczy rywalizacji i ciężkiej pracy. Poza tym chyba wszyscy chcielibyśmy oglądać sukcesy polskich sportowców. Te jednak wymagają właśnie inwestowania od najmłodszych lat – mówi Łukasz Strzelecki, prezes fundacji Orły Sportu.