Na sport nigdy nie jest za późno!
Aktualności

Na sport nigdy nie jest za późno!

Od czerwca do października na 32 wybranych Orlikach w Polsce został zrealizowany projekt „Seniorzy na Orliki”. Ta wyjątkowa inicjatywa została zorganizowana przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu PKN ORLEN – Sponsora Strategicznego projektu Orlen na Orliku. Fundacja Orły Sportu do aktywności fizycznej zachęca nie tylko dzieci i młodzież ale i nestorów, którzy dzięki pracy Lokalnych […]

Od czerwca do października na 32 wybranych Orlikach w Polsce został zrealizowany projekt „Seniorzy na Orliki”. Ta wyjątkowa inicjatywa została zorganizowana przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu PKN ORLEN – Sponsora Strategicznego projektu Orlen na Orliku.

Fundacja Orły Sportu do aktywności fizycznej zachęca nie tylko dzieci i młodzież ale i nestorów, którzy dzięki pracy Lokalnych Animatorów Sportu coraz chętniej uczestniczą w zajęciach sportowych na Orlikach.

Finał akcji odbył się 1 października w Sierakowicach. Tego dnia pomimo deszczowej pogody blisko 50 seniorów spotkało się na Orliku aby wziąć udział w meczu pokoleniowym z kobiecą drużyną sierakowickiego zespołu piłki nożnej. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem a dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzców.

Następnym punktem imprezy były gry plenerowe, które z powodu złych warunków atmosferycznych przeniesiono na salkę gimnastyczną. Tam uczestnicy wzięli udział w turniejach w molkky oraz krzyżaka punktowego. Każdy senior otrzymał pamiątkowe medale i puchary.

[Best_Wordpress_Gallery id=”45″ gal_title=”spartakiada 2019″]