Narodowy Dzień Sportu w całej Polsce
Aktualności

Narodowy Dzień Sportu w całej Polsce

Już 3 października 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu. Jest to ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków, a także nawołujący do prowadzenia zdrowego trybu życia na co dzień. Projekt skierowany jest zarówno do uprawiających już sport rekreacyjnie, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie treningów. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy […]

NDS_baner_960x200

Już 3 października 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu. Jest to ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków, a także nawołujący do prowadzenia zdrowego trybu życia na co dzień. Projekt skierowany jest zarówno do uprawiających już sport rekreacyjnie, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie treningów. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy. Do tej pory organizatorzy współpracowali m.in. z Iwoną Guzowską, Jackiem Wszołą, Andrzejem Supronem, Mariuszem Czerkawskim, czy Marcinem Mięcielem. Narodowy Dzień Sportu jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Ideą akcji jest umożliwienie dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych szkoleń w różnych dyscyplinach sportowych, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl. 

– Zeszłoroczna edycja pokazała nam, że z przygotowanych treningów skorzystali wszyscy – zarówno uprawiający już jakiś sport, jak i zupełnie początkujący, dzieci dorośli i seniorzy, kobiety i mężczyźni, mieszkańcy dużych aglomeracji i małych miasteczek. I właśnie na tym nam zależy, na powszechnym dostępie do obiektów sportowych i promocji aktywnego spędzania czasu – mówi Krystyna Radkowska, Organizator Narodowego Dnia Sportu.Wzorem ubiegłego roku są też z nami wybitni sportowcy i olimpijczycy, którzy osobiście prowadzą treningi w swojej dyscyplinie, czym zachęcają do włączenia się do akcji. Szczegóły dotyczące treningów będą się pojawiać na stronie www.narodowydziensportu.pl od początku września.

Zasięg wydarzenia będzie miał ogólnopolski charakter. Organizatorzy NDS zapraszają do współpracy związki sportowe, OSIRy, stowarzyszenia oraz instytucje związane ze sportem, ale także firmy prywatne z sektora sportowego i zdrowotnego. Planują rodzinny piknik sportowy na terenie Błoni Stadionu Narodowego. W jego trakcie wspólnie z Polskimi Związkami Sportowymi, prywatnymi klubami i organizacjami samorządowymi zorganizowane zostaną konkursy i test sprawności Polaków z wielu dyscyplin sportowych. Wyniki każdego punktu programu zostaną zapisane i opublikowane we wspólnym raporcie opisującym średnią sprawność fizyczną Polaków.

Chciałbym aby Narodowy Dzień Sportu był codziennie. Mam nadzieję, że jeszcze za mojego życia jakiś młody Polak skoczy wzwyż 2,40. – powiedział Jacek Wszoła. – Każdy wiek jest dobry na uprawianie sportu, a aktywność w starszym wieku może stać się też inspiracją dla naszych wnuków – dodał Wszoła.

Narodowy Dzień Sportu organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę. Patronat honorowy nad imprezą objął Polski Komitet Olimpijski.