Odbyły się dwie kolejne konferencje sportu powszechnego
Aktualności

Odbyły się dwie kolejne konferencje sportu powszechnego

W dwa listopadowe poniedziałki spotkaliśmy się w Kwidzynie (17.11) oraz Starogardzie Gdańskim (24.11) z uczestnikami i uczestniczkami programów „Umiem Pływać”, „Mały Mistrz”, „Multisport” i „Nasz Orlik”. Jest to kontynuacja cyklu konferencji, który rozpoczęliśmy w październiku w Gdańsku. W pierwszej części obu spotkań gości witał Maciej Kowalczuk, Zastępca Dyrektora Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Następnie prezeska […]

W dwa listopadowe poniedziałki spotkaliśmy się w Kwidzynie (17.11) oraz Starogardzie Gdańskim (24.11) z uczestnikami i uczestniczkami programów „Umiem Pływać”, „Mały Mistrz”, „Multisport” i „Nasz Orlik”. Jest to kontynuacja cyklu konferencji, który rozpoczęliśmy w październiku w Gdańsku. W pierwszej części obu spotkań gości witał Maciej Kowalczuk, Zastępca Dyrektora Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Następnie prezeska Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej Monika Chabior, przedstawiła efekty realizacji programów na Pomorzu.

Inspiracją do dyskusji była prezentacja przedstawicieli Stowarzyszenia Forum Animatorów Społecznych Warmii i Mazur – Moniki Hausman – Pniewskiej oraz Dariusza Ignatowicza. Dzięki ich zaangażowaniu, poznaliśmy etapy powstawania Forum oraz niezbędne cechy dobrego partnerstwa.

W drugiej części obu spotkań dyskutowaliśmy na temat Waszych rekomendacji do programów sportu powszechnego, które warto wdrożyć w następnych edycjach. Rozmawialiśmy również o potrzebie stworzenia pomorskiej sieci praktyków sportu powszechnego.

Na koniec spotkania Jarosław Sikorski ze Stowarzyszenia Morena zaprezentował założenia programu Erasmus+, który umożliwia finansowanie inicjatyw sportu dla wszystkich.

Dziękujemy raz jeszcze za Wasz aktywny udział i żywe dyskusje! Podsumowanie wszystkich trzech konferencji prześlemy niebawem do wszystkich uczestników programów.

Zapraszamy do zapoznania się z  filmem prezentującym pomorskie projekty oraz prezentacji prezeski Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej – Moniki Chabior

POMORSKIE PROJEKTY 2014

Pomorska_konferencja_sportu_powszechnego