III Mini Mistrzostwa Europy KORAB CUP 2019
Aktualności

III Mini Mistrzostwa Europy KORAB CUP 2019

Już po raz 25 w Pucku odbył się międzynarodowy turniej młodych siatkarzy III Mini Mistrzostwa Europy KORAB CUP 2019. Trzeci rok z rzędu jego współorganizatorem była, mająca swoją siedzibę w tym mieście, Fundacja Orły Sportu, a wsparcia udzielił PKN Orlen, który razem z Fundacją jest sponsorem strategiczny projektu Orlen na Orliku, w ramach którego odbył […]

Już po raz 25 w Pucku odbył się międzynarodowy turniej młodych siatkarzy III Mini Mistrzostwa Europy KORAB CUP 2019. Trzeci rok z rzędu jego współorganizatorem była, mająca swoją siedzibę w tym mieście, Fundacja Orły Sportu, a wsparcia udzielił PKN Orlen, który razem z Fundacją jest sponsorem strategiczny projektu Orlen na Orliku, w ramach którego odbył się turniej.

Srebrny jubileusz turnieju, miał w tym roku bardziej liczną niż zwykle międzynarodową obsadę oraz jak zawsze, dzięki godnej oprawie, cieszył się dużym zainteresowaniem miejscowej publiczności. Do rywalizacji w kategorii juniorów i kadetów w tym roku stanęły 23 zespoły. Oprócz najliczniej reprezentowanych polskich drużyn, pojawiły się ekipy z Wielkiej Brytanii, Włoch i Rosji oraz po jednej z Litwy i Belgii. Ci ostatni, pod szyldem reprezentacji Walonii z Brukseli, okazali się najlepsi w kategorii kadetów, przed SUKS Suwałki i Stoczniowcem Gdańsk. Wśród juniorów zwyciężył Chemik Bydgoszcz przed Jokerem Piłą i gospodarzem turnieju MKS Korab Puck.

Nie wyniki były jednak w tym turnieju najważniejsze. Bezcenną wartością dla młodych adeptów siatkówki była możliwość udziału w międzynarodowym turnieju, nawiązania bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami z innych obszarów kulturowych oraz poczucia atmosfery wielkiej międzynarodowej imprezy. – Wspieranie takich turniejów postrzegamy jako nasz obowiązek, wynikający z tego, że nasza siedziba znajduje się w tym samym mieście co MKS Korab oraz kreowania takich samych wartości, czyli promocji zdrowego stylu życia oraz sportu wolnego od niedozwolonego dopingu i zgodnego z zasadami fair play – mówił podczas turnieju Marek Jędrzejewski, dyrektor zarządzający Fundacją Orły Sportu.

O roli i znaczeniu działalności takich klubów świadczyli, Daniel Pliński i Marcin Wika, wybitni siatkarze, olimpijczycy i  wychowankowie Koraba zarazem. – 25 lat temu w puckim klubie stawiałem swoje pierwsze kroki w siatkówce i brałem udział w pierwszych organizowanych przez Korab turniejach. Dziś mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że bez pracy ludzi, którzy klub ten tworzyli, nie byłoby mnie w miejscu, gdzie kiedyś byłem – wyznał pierwszy z wychowanków puckiego klubu. – Dzięki takim turniejom młodzi zawodnicy mają możliwość pokazania się i wypłynięcia na szerokie wody – dodał Marcin Wika, drugi wybitny reprezentant Polski w siatkówce.

Na wychowawczą rolę sportu i tego typu turniejów zwracał też uwagę Piotr Kozakiewicz. – Największą satysfakcję mam z tego, że zawodnicy MKS Korab, po zakończeniu karier sportowych, doskonale odnajdują się z życiu prywatnym i zawodowym. Potrafią znaleźć sobie miejsce i nie popadają w bezrobocie – powiedział były trener i założyciel MKS Korab, klubu od początku swej działalności słynącego z doskonałej pracy z młodzieżą.

Warto podkreślić, że w tę niezwykle udaną, także z punktu widzenia społecznych korzyści, imprezę zaangażował się sponsor strategiczny projektu Orlen na Orliku – Polski Koncern Naftowy Orlen. W ten sposób największa Polska firma paliwowa udowadnia, że angażuje się nie tylko w polski sport wyczynowy na poziomie narodowych reprezentacji seniorów, ale dba również o rozwój przyszłych następców obecnych mistrzów.

Z okazji srebrnego jubileuszu wszystkim byłym i obecnym zawodnikom, trenerom oraz działaczom i założycielom MKS Korab Puck gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy wielu kolejnych nie mniej wspaniałych sukcesów.

[Best_Wordpress_Gallery id=”40″ gal_title=”korab cup 2019″]