Październik miesiącem seniora. Jak zorganizować pokaz filmu
Aktualności

Październik miesiącem seniora. Jak zorganizować pokaz filmu "Animowani. Seniorzy na Orlikach"

W  październiku, który jest miesiącem aktywności seniorów, chcemy zachęcić Państwa –  pracowników samorządów, osoby starsze, trenerów sportowych –  do zorganizowania dyskusji na temat aktywności osób starszych, zachęcania seniorów do ruchu, pokazywania im, jak bardzo jest ważny jest on dla ich zdrowia – serca, stawów, ale i dla psychiki oraz lepszego samopoczucia. Okazją do tego może być pokaz filmu […]

seniorrr

W  październiku, który jest miesiącem aktywności seniorów, chcemy zachęcić Państwa –  pracowników samorządów, osoby starsze, trenerów sportowych –  do zorganizowania dyskusji na temat aktywności osób starszych, zachęcania seniorów do ruchu, pokazywania im, jak bardzo jest ważny jest on dla ich zdrowia – serca, stawów, ale i dla psychiki oraz lepszego samopoczucia.

Okazją do tego może być pokaz filmu dokumentalnego „Animowani. Seniorzy na Orlikach” prezentującego Orliki jako miejsca, gdzie spotykają się wszystkie grupy wiekowe. Nawet takie, które rzadko korzystają z aktywności fizycznej, w tym seniorzy.

Krótko o „Animowanych”: W filmie została przedstawiona historia 4 animatorów z województwa pomorskiego, którzy zostali wybrani z różnych środowisk: wiejskiego, miasta powiatowego i dużego miasta. Dokument pokazuje wiele aspektów pracy animatorów związanych z tworzeniem grup seniorów – od społecznych uwarunkowań działania animatorów do dydaktyki ćwiczeń dla osób starszych.

Aby otrzymać link do filmu, wystarczy wypełnić krótką ankietę, która pozwoli nam się zorientować w zapotrzebowaniu na tego typu materiały (film otrzymają Państwo bezpłatnie): Wypełnij ankietę

Obejrzyj zwiastun filmu: 

https://youtu.be/-_WtulOX9Ao 

Serdecznie zapraszamy do współpracy, zachęćmy wspólnie seniorów do aktywności! W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Katarzyną Werner pod adresem k.werner@frkf.pl.
Więcej informacji o filmie „Animowani. Seniorzy na Orlikach”, praktyczne rady dotyczące organizacji spotkania z seniorami przy okazji pokazu filmu znajdziesz w TYM MATERIALE KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ.

Film został zrealizowany podczas realizacji projektu „Seniorzy na Orlikach”, finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, jak również dzięki realizacji projektu Akademia Animatora 2014, finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.