PKN ORLEN wspiera rozwój sportowych talentów
Aktualności

PKN ORLEN wspiera rozwój sportowych talentów

PKN ORLEN został Sponsorem Strategicznym projektu Orlen na Orliku. W ten sposób wzmacnia swoje zaangażowanie w promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz szerzy ideę zdrowego i aktywnego stylu życia. Umowa sponsorska podpisana z Fundacją Orły Sportu będzie obowiązywała do listopada 2021 roku.  Sport w strategii sponsoringowej PKN ORLEN odgrywa ważną rolę. Z jednej strony, […]

PKN ORLEN został Sponsorem Strategicznym projektu Orlen na Orliku. W ten sposób wzmacnia swoje zaangażowanie w promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz szerzy ideę zdrowego i aktywnego stylu życia. Umowa sponsorska podpisana z Fundacją Orły Sportu będzie obowiązywała do listopada 2021 roku. 

Sport w strategii sponsoringowej PKN ORLEN odgrywa ważną rolę. Z jednej strony, jako największa polska firma, ORLEN czuje się odpowiedzialny za wspieranie dyscyplin i reprezentacji narodowych, które pozytywnie oddziałują na miliony Polaków, z drugiej ma świadomość, jak potrzebne jest promowanie sportu amatorskiego oraz zdrowego i aktywnego stylu życia.

Łącząc te dwa podejścia, płocki koncern od lat stawia na dyscypliny najlepiej oddające charakter firmy i branży, w której działa. Sponsoruje przede wszystkim sporty motorowe, w tym zespół ROKiT Williams Racing, w którym startuje jedyny polski kierowca Formuły 1 – Robert Kubica. Ostatnio spółka została też oficjalnym sponsorem Żużlowej Reprezentacji Polski w sezonie 2019, powiększając tym samym grono zawodników ORLEN Team.  Koncern angażuje się również w propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez wspieranie organizowanych w całym kraju imprez sportowych adresowanych do najmłodszych.

Promocja sportu i aktywnego trybu życia to jedno ze strategicznych działań społecznej odpowiedzialności PKN ORLEN. Kładziemy duży nacisk na krzewienie ducha sportu wśród najmłodszych. Umożliwienie im rozwijania sportowych pasji to inwestowanie w ich przyszłość. Wierzymy, że nasze działania przyczynią się do odkrywania prawdziwych talentów, które w przyszłości godnie zastąpią dzisiejszych mistrzów – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN ORLEN.

Podpisanie umowy z PKN ORLEN to wyjątkowe wydarzenie dla Fundacji Orły Sportu, która po raz pierwszy w swojej niemal 30-letniej historii ma tak ważnego strategicznego partnera. Przed Orlikami w całej Polsce otwierają się nowe możliwości. Tym bardziej, że dzięki wsparciu ORLENU będziemy mogli jeszcze lepiej wykorzystywać dotacje przekazywane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.  W ubiegłym roku na Orliki trafiło blisko 41 milionów dzieci i młodzieży. Chcemy wspólnie ze sponsorem strategicznym PKN ORLEN zwiększać tę liczbę i pokazywać, że wielofunkcyjne boiska sportowe, które zlokalizowane są praktycznie w każdej gminie, to idealne miejsce do podejmowania aktywności fizycznej – mówi Łukasz Strzelecki, Prezes Zarządu Fundacji Orły Sportu.

Orliki doskonale wpisują się w sferę sponsorskiej strategii ORLENU. To wielofunkcyjne obiekty sportowe, wybudowane w latach 2008-2012 ze środków lokalnych samorządów przy wsparciu rządowego programu „Orlik Moje Boisko 2012”. Umowa inwestycyjna, którą samorządy zawarły ze stroną rządową, reguluje m.in. funkcjonowanie Orlików przez 10 lat od ukończenia ich budowy. Zgodnie z nią, Orliki są więc obiektami ogólnodostępnymi, z których mieszkańcy mogą korzystać bezpłatnie, a zajęcia sportowo-rekreacyjne organizują dla nich trenerzy środowiskowi, czyli lokalni animatorzy sportu. Ich pracę ,z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki, nadzoruje Fundacja Orły Sportu, która jest operatorem rządowego programu Lokalny Animator Sportu. W tym roku dofinansowanie programu wynosi 23 mln zł. Większość tej kwoty zabezpieczy wynagrodzenia za pracę dla animatorów.

Dotąd w wielu miejscowościach samorządom brakowało funduszy na organizowanie na Orlikach ciekawych imprez, a możliwości samych animatorów w pozyskiwaniu środków sponsorskich były dość ograniczone. Dzięki umowie, którą Fundacja Orły Sportu zawarła z PKN ORLEN, sytuacja się zmieni. Możliwe będzie sfinansowanie co najmniej 30 ogólnopolskich imprez sportowo-rekreacyjnych na 1700 Orlikach objętych programem Lokalny Animator Sportu, a także wyposażenie pracujących na tych obiektach  animatorów w koszulki z logo PKN ORLEN. Już wkrótce na wszystkich polskich Orlikach pojawią się też bannery prezentujące nowego sponsora strategicznego.