Po uruchomieniu Generatora
Aktualności

Po uruchomieniu Generatora

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi   Mimo wpisywania swojego adresu e-mail nie mogę się zalogować. Dlaczego? Odpowiedź FRKF: W takiej sytuacji należy sprawdzić, czy podany dla FRKF we wniosku aplikacyjnym adres email nie został podany z literówką. Jeżeli po weryfikacji okaże się, faktycznie tak się stało email należy skontaktować się mailowo na adres […]

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

 

  1. Mimo wpisywania swojego adresu e-mail nie mogę się zalogować. Dlaczego?

Odpowiedź FRKF: W takiej sytuacji należy sprawdzić, czy podany dla FRKF we wniosku aplikacyjnym adres email nie został podany z literówką. Jeżeli po weryfikacji okaże się, faktycznie tak się stało email należy skontaktować się mailowo na adres animator@frkf.pl w tytule wiadomości pisząc „brak możliwości logowania” podając imię, nazwisko, adres orlika oraz adres email, który ma służyć za login.

Mogą występować pojedyncze przypadki, że podany przez Państwa adres email był użyty we wniosku, nie ma w nim literówki, ale mimo to nie można się zalogować.  W takim przypadku również prosimy o email na adres animator@frkf.pl – nasz dział techniczny indywidualnie zweryfikuje sprawę i na pewno rozwiąże Państwa problem.

 

  1. Uzupełniłem harmonogram, po co mam uzupełniać również rozliczenie zajęć?

Odpowiedź FRKF: Uzupełnienie harmonogramu jak i rozliczenia zajęć są niezbędne  i zgodnie z umową należą do obowiązków każdego animatora. Dzięki uzupełnionemu harmonogramowi, odbiorcy działań animatorów tj. dzieci, młodzież i seniorzy nie wychodząc z domu mogą sprawdzić na stronie lokalnyanimatorsportu.pl w jakich dniach odbywają się zajęcia oraz jaki jest ich temat zajęć, ponieważ harmonogram dokonuje importu danych do portalu informacyjnego na temat projektu LAS.

 

Natomiast rozliczenie  zajęć (złożenie raportu) jest warunkiem jego akceptacji przez JST oraz umożliwienie późniejszego dokonania wypłaty środków przez FRKF.

 

  1. Jestem animatorem uczestniczącym po raz pierwszy w projekcie. Jaką ilość godzin mam uzupełnić w rozliczeniu zajęć?

Odpowiedź FRKF: W przypadku, gdy animator pracuje sam na orliku należy uwzględnić godziny przepracowane na podstawie umowy z FRKF oraz umowy jaka łączy animatora z jednostką samorządu terytorialnego/instytucją zarządzającą orlikiem. W takim przypadku można uzupełnić maksymalnie 138 godzin w skali miesiąca.

 

W przypadku, gdy animator pracuje na orliku z drugim animatorem należy uwzględnić godziny przepracowane na podstawie umowy z FRKF oraz umowy jaka łączy animatora z jednostką samorządu terytorialnego/instytucją zarządzającą orlikiem, jednak w takim przypadku animator może uzupełnić maksymalnie 69 godzin w skali miesiąca.

 

Jeżeli animator uzupełni mniej, wynagrodzenie jakie otrzyma od FRKF będzie proporcjonalnie do rozliczenia pomniejszone.

 

  1. Jestem przedstawicielem jednostki samorządu terytorialnego, kiedy mogę „zobaczyć” raport i go zatwierdzić przy użyciu swojego konta?

Odpowiedź FRKF: Każdy przedstawiciel jednostki samorządu terytorialnego/instytucji zarządzającej orlikiem „widzi” raport animatora do akceptacji w momencie, gdy animator go uzupełni klikając „wyślij do zatwierdzenia”. 

W przypadku, gdy na jednym orliku pracuje dwóch animatorów nie ma już znaczenia, czy wszyscy uzupełnili raport. Jednostka może go zaakceptować – warunek jest jeden: animator musiał go wcześniej wysłać.