Podsumowanie Dnia Sportu na Orliku 2022
Aktualności

Podsumowanie Dnia Sportu na Orliku 2022

„Dzień Sportu na Orliku 2022” to projekt organizowany przez Fundację Orły Sportu i dofinansowany ze środków budżetu państwa, którym dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

DZIEN SPORTU NA ORLIKU 2022

Za nami ogólnopolska akcja „Dzień Sportu na Orliku 2022”. W 15 województwach we wrześniu i październiku na obiektach sportowych odbywały się eventy sportowo-rekreacyjne skierowane do wszystkich Polaków bez względu na wiek i aktywność fizyczną.

Podobnie, jak w latach poprzednich Dzień Sportu odbył się w formie festynu multisportowego, który gwarantował świetną zabawę, wspólna aktywność, szczególnie sportową, która również upowszechniała rodzinny, aktywny model spędzania wolnego czasu, promowała solidarność międzypokoleniową i aktywizowała lokalną społeczność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 3200 uczestników.

W sportowy wolontariat zaangażowało się 50 wolontariuszy.

 

Miło nam słyszeć, że Dzień Sportu na Orliku 2022 cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności: uczestników, animatorów, trenerów, wolontariuszy i samorządu.

 

Przebieg wydarzeń.

A co się działo podczas Dnia Sportu? Uczestnicy mili okazję brać udział w rodzinnych biegach z przeszkodami, biegach indywidualnych przez przeszkody, torze przeszkód typu runnmagedon, lekkoatletycznych konkurencjach, meczach w różnych dyscyplinach sportowych i tych niszowych: Rugby Tag, Mölkky czy speedball, konkurencjach piłkarskich, koszykarskich, siatkarskich, biegu w workach i na szczudłach, strzelaniu z łuku do tarczy, animacjach, grach i zabawach podwórkowych, konkurencjach przy muzyce.

Atrakcji nie brakowało. Uczestnicy z zaangażowaniem korzystali z: blazepood, bramki do pomiaru siły strzału, piłkarskiego billarda, mobilnego boiska do gry 1×1, cymbergaja, kul bubble soccer, mini golfa, strzelnicy ASG do tarcz. Odbyły się zajęcia nauki gry w szachy z trenerem i sędzią szachowym z symulanta szachową, bieg na 5 km w ramach akcji RakReaton- kilometry za wsparcie finansowe dziecięcych oddziałów onkologicznych. Pokazaliśmy, jak sport łączy ludzi, uczy wytrwałości, solidarności i pomaga.

 

Dzień Sportu zawierał konkurencje sprawnościowe, gry i zabawy sportowo-rekreacyjne, które poprzedziła wielka rozgrzewka i część patriotyczno-historyczną, podczas której uczestnicy mieli za zadanie ułożyć na czas puzzle. Historyczne układanki przedstawiały ważne wydarzenia historyczne, również lokalne, lokalnych bohaterów, sportowców Polaków, postacie historyczne będące wzorcami do naśladowania dla dzieci i młodzieży. Odbyły się quizy historyczno-sportowe, występ uczennic w ” Tańcu z flagami” oraz występ młodych dziewczynek, które zaśpiewały piosenkę o Niepodległości.

 

Atrakcyjnym punktem imprezy były konkurencje zręcznościowe i wytrzymałościowe z wykorzystaniem min.: rowerków treningowych, bieżni, ergometrów wioślarskich czy kajakarskich, kolarskiego z funkcją smart gdzie dzieci widziały swój wyścig na monitorze oraz refleksomierzy.

 

Atrakcje dodatkowe i gwiazdy.

Dodatkowo odbyła się prezentacja klubów sportowych, pokazy pomocy przedmedycznej, pokazy freestyle football, samoobrony jak i boksu olimpijskiego.

Podczas wydarzenia nie zabrakło gwiazd sportu. W Dniu Sportu na Orliku udział wzięli:

 

– mistrzyni Olimpijska Magdalena Fularczyk-Kozłowska-  polska wioślarka, zawodniczka klubu LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz, mistrzyni olimpijska w dwójce podwójnej z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), brązowa medalistka w dwójce podwójnej na letnich igrzyskach olimpijskich w Londynie

– Anna Puławska – polska kajakarka, wicemistrzyni olimpijska i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, srebrna medalistka mistrzostw świata, mistrzyni Europy, brązowa medalistka igrzysk europejskich

– Jakub Piątek zawodnik KM Cross Lublin. Zwycięzca Rajdu Faraonów. Zawodnik Orlen Team dwukrotny uczestnik Rajdu Dakar

– Bogdan Zając- drugi trener reprezentacji Polski, reprezentant Polski w Piłce nożnej, były zawodnik Wisły Kraków, aktualnie drugi trener Wisły Kraków

– Mariusz Rzedzicki Dwukrotny Mistrz Polski w Speed-ballu, Medalista Mistrzostw Świata

– Kamil Drzewucki- polski football freestyler – jeden z pionierów tej sztuki w naszym kraju, założyciel akademii Be Freestyle

– Marek Kujawski – Mistrz Świata w podnoszeniu sztangi leżąc

– Paweł Mróz – multimedalista Mistrzostw Polski w Judo

– Łukasz Sekulski zawodnik Wisły Płock

– Dawid Krzyżowski- Mistrz Polski we freestyle football

– Rugbiści mistrzów Polski w Rugby RC Orkan Sochaczew

– Leszek Kraczkiewicz piłkarz występujący na poziomie ekstraklasy w drużynie Górnika Zabrze, Hutnika Kraków

–  Artur Sejud bramkarz legenda drużyny Wisły Płock

–  Tomasz Potok wielokrotny mistrz Polski  w biegach przełajowych w kategoriach młodzieżowych

– Mateusz Pawleta – zawodnik MKSZ Rybnik – trzykrotny finalista Mistrzostw Polski w szachach do lat 7 i 8. Mistrz województwa świętokrzyskiego do lat 10

– lokalni maratończycy z Grupy Biegowej Wybiegani

 

 

 

„Dzień Sportu na Orliku 2022” to projekt organizowany przez Fundację Orły Sportu i dofinansowany ze środków budżetu państwa, którym dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

„Dzień Sportu na Orliku 2022” to projekt organizowany przez Fundację Orły Sportu i dofinansowany ze środków budżetu państwa, którym dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.