Podsumowanie Zagraj w baseball na orliku
Aktualności

Podsumowanie Zagraj w baseball na orliku

Podsumowanie projektu Zagraj w baseball na orliku 2022

Nowy sport w portfolio Fundacji Orły Sportu

Przenieśliśmy dla Was ulubiony amerykański sport na nasze polskie lokalne orliki i zaszczepiliśmy nową pasję w dzieciach i młodzieży przychodząc do Was z najnowszym projektem – Zagraj w baseball na orliku!
Wraz z profesjonalnymi zawodnikami baseballu i pasjonatami tego sportu odbyliśmy podróż po kraju zaglądając do 5 lokalizacji! Do zabawy zaprosiliśmy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i zaproponowaliśmy wspólny trening baseballa.

Zagraj w baseball na orliku zapaliło pasję do nowego sportu dla każdego!

Co dla Was przygotowaliśmy podczas Zagraj w baseball na orliku?

Zaplanowaliśmy dla Was niezwykłe spotkanie z baseballem i reprezentacją najlepszych krajowych drużyn. Pojawiliśmy się z naszą jednodniową imprezą w poniższych miejscowościach:

Młodzieszyn (woj. mazowieckie) – Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie, ul. Wspólna 13a – 19.09.2022

Władysławowo (woj. pomorskie) – Boisko Orlik, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 2 – 27.09.2022

Głogówek (woj. opolskie) – Boisko Orlik, ul. Sobieskiego – 30.09.2022

Basznia Dolna ( woj. podkarpackie) – 01.10.2022

Klimontów (woj. świętokrzyskie) – Boisko Orlik, ul. Zysmana – 7.10. 2022.

W każdym z tych miejsc przeprowadziliśmy krótki wykład o zasadach i regułach gry. Zaprezentowany został sprzęt i wyposażenie niezbędne do rozegrania meczu. Następnie nasi adepci przeszli szkolenie praktyczne poprowadzone przez przedstawicieli klubu baseballowego. Rozmawialiśmy także o historii sportu i perspektywach jego rozwoju w przyszłości. Każdy mógł spróbować swoich sił w rzucaniu piłki wraz z pomiarem prędkości oraz odbijania piłki kijem baseballowym.

Każdy uczestnik bawił się wyśmienicie. Na koniec zabawy każdy zawodnik nagrodzony został pamiątkowym dyplomem i medalem. Na dzieci czekał też drobny poczęstunek.

Współpraca i partnerzy Zagraj w baseball na orliku

Partnerem i wsparciem w realizacji „Zagraj w Baseball na Orliku 2022” był klub baseballowy Piraci Władysławowo oraz Bałtycka Liga Baseballu. Na wydarzeniach pojawiły się też inne lokalne kluby oraz przedstawicie władz, wspierające nasze wydarzenia od strony organizacyjnej.

Zagraj w baseball na orliku to impreza dla wszystkich. Nie wymaga specjalnej infrastruktury ani umiejętności. Jest to dyscyplina dla małych i dużych, wysportowanych i tych mniej sprawnych. Pomaga integrować grupę i działać w duchu slow-life – bez pośpiechu i presji.

Projekt jest kontynuacją koncepcji z roku 2021 Zagraj w palanta na orliku.

Bądź z nami na bieżąco i śledź nasze relacje na Facebook’u.

Projekt finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.