Pomysły na sport. Konsultacje pomysłów zmian w sporcie powszechnym
Aktualności

Pomysły na sport. Konsultacje pomysłów zmian w sporcie powszechnym

Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej i Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego prowadzą niecodzienny projekt konsultacji on-line. Na stronie pomyslynasport.frkf.pl każdy, kto ma doświadczenie w realizowaniu projektów sportowych, czy kreowaniu polityk w sporcie (albo po prostu lubi sport i ma na niego pomysł!) może pomóc w wymyśleniu rozwiązań i usprawnień niezbędnych, […]

pomyslynasport

Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej i Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego prowadzą niecodzienny projekt konsultacji on-line. Na stronie pomyslynasport.frkf.pl każdy, kto ma doświadczenie w realizowaniu projektów sportowych, czy kreowaniu polityk w sporcie (albo po prostu lubi sport i ma na niego pomysł!) może pomóc w wymyśleniu rozwiązań i usprawnień niezbędnych, by sport powszechny działał w naszym kraju lepiej. Najlepsze pomysły będą opublikowane.

Coraz bardziej rozumiemy, że zwiększenie liczby osób, które regularnie są fizycznie aktywnie to pierwszorzędny cel i wyzwanie. Jeśli uda nam się to robić skutecznie zmienimy nie tylko poziom sprawności, poprawimy wyniki zdrowotne, poziom zadowolenia z życia, ale przy okazji wpłyniemy na zaangażowanie w organizacje sportowe, rozwiniemy wolontariat, edukację, możemy realizować dobre projekty aktywizujące osoby niepełnosprawne albo uciekających od sportu gimnazjalistów.

Do tych zmian potrzebujemy konkretnych pomysłów na zmienianie sposobu, w jakim działa obszar sportu. Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej i Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego realizują projekt „Powszechnej dyskusji sportowej”, którego celem jest zebranie pomysłów na te usprawnienia. W trakcie realizacji wielu różnych projektów w całym kraju, pracy przy diagnozach sportu, ewaluacjach już realizowanych projektów wyłoniły się 4 główne obszary zmiany:

  1. Określenie wskaźników oceny efektywności projektów w sporcie powszechnym.
  2. Sposób rozpisywania konkursów dotacyjnych dla organizacji sportowych przez samorządy.
  3. Wsparcie dla sportu pozainstytucjonalnego.
  4. Wsparcie rozwoju organizacji sportowych.

W zakładce pod każdym tematem konsultacji dołączyliśmy merytoryczne wprowadzenie, które pozwoli zainteresowanym na odświeżenie wiedzy i poznanie najbardziej przydatnych faktów z danego obszaru.

Bardzo zależy nam, aby każdy kto widzi propozycje  zmian lub przykłady rozwiązań podzielił się nimi z innymi. W polskim sporcie dzieje się bardzo dużo ciekawych rzeczy, ale rzadko są one upublicznione i nie mają szans na odpowiednia promocję. Najlepsze pomysły będą rozpisane bardziej szczegółowo i opublikowane na naszych stronach.

Jeśli Państwa zdaniem warto rozpocząć konsultowanie pomysłów w jakiś innym ważnym obszarze – prosimy o wiadomość: pomyslynasport@frkf.pl

Jednocześnie przypominamy o planowanym Kongresie sportu powszechnego – liczba miejsc jest ograniczona!