Projekt
Aktualności

Projekt "Obywatele dla Aktywności" w województwie kujawsko-pomorskim

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wspólnie z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej, Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i Stowarzyszeniem Run To Run realizuje projekt „Obywatele dla Aktywności”, którego celem jest przygotowanie diagnozy sportu w województwie kujawsko-pomorskim, a następnie stworzenie Kujawsko-Pomorskiego Programu Rozwoju Sportu. Nasz projekt realizujemy w oparciu o szeroką współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego, klubami i […]

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wspólnie z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej, Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i Stowarzyszeniem Run To Run realizuje projekt „Obywatele dla Aktywności”, którego celem jest przygotowanie diagnozy sportu w województwie kujawsko-pomorskim, a następnie stworzenie Kujawsko-Pomorskiego Programu Rozwoju Sportu. Nasz projekt realizujemy w oparciu o szeroką współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego, klubami i stowarzyszeniami sportowymi, a także szkołami wyższymi zainteresowanymi problematyką sportu.

W maju w ramach projektu Obywatele dla Aktywności, odbyły się trzy spotkania eksperckie. Wszystkim Ekspertom, którzy zechcieli podzielić się z nami swoją wiedzą, dziękujemy.

Tu znajdą Państwo materiały podsumowujące nasze spotkania:

  1. Sport a Uczelnie Wyższe
  2. Sport a Zdrowie
  3. Sport Wyczynowy

Zapraszamy na kolejne spotkania powiatowe:

1. 10 czerwca: Żnin, godz. 10.00, Miejski Ośrodek Sportu w Żninie, ul. Gnieźnieńska 7.

Tematy przewodnie spotkania: Sport jako promocja regionu – jak się można promować przez sport ? Jak łączyć wydarzenia sportowe z kulturalnymi?

FORMULARZ REJESTRACYJNY : http://goo.gl/forms/8o5XEbdjMa

2. 11 czerwca, Ciechocinek, godz. 10, obiekty Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek w Domu Zdrojowym, ul. Leśna 3, Sala Konferencyjna.

Tematy przewodnie spotkania: Wpływ sportu i aktywności fizycznej na zdrowie społeczeństwa; Wykorzystanie uzdrowisk do promocji aktywności fizycznej; Sport – najlepszą profilaktyką prozdrowotną; Stan sportu szkolnego w regionie; słabe wyniki powiatów w systemie sportu młodzieżowego.

FORMULARZ REJESTRACYJNY: http://goo.gl/forms/itRmeMGQEq

3. 12 czerwca, Brzozie, godz. 10.00, Hotel Kalchem w Brzoziu 157.

Tematy przewodnie spotkania to: Liderzy sportu a właściwie ich brak; Dominacja piłki nożnej w sporcie gminnym i co z tego wynika? Co jest przeszkodą dla ludzi, którzy chcieliby organizować czynną aktywność fizyczną?  Jak przy pomocy sportu rozwiązywać problemy społeczne?

FORMULARZ REJESTRACYJNY: http://goo.gl/forms/xMo3stJ6Ks

 

 Najnowsze informacje o naszym projekcie znajdziesz również na Facebooku