Radziejów otwarty na najmłodszych
Aktualności

Radziejów otwarty na najmłodszych

W dniach 13 -20 sierpnia br. w Radziejowie w ramach projektu ORLEN na Orliku, odbył się Multicamp – obóz sportowy dla dzieci i młodzieży. Fundacja Orły Sportu przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz PKN ORLEN –  Sponsora Strategicznego projektu ORLEN na Orliku, zorganizowała wydarzenie inne niż wszystkie. Oprócz sportu […]

W dniach 13 -20 sierpnia br. w Radziejowie w ramach projektu ORLEN na Orliku, odbył się Multicamp – obóz sportowy dla dzieci i młodzieży. Fundacja Orły Sportu przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz PKN ORLEN –  Sponsora Strategicznego projektu ORLEN na Orliku, zorganizowała wydarzenie inne niż wszystkie. Oprócz sportu druga odsłona obozu w Radziejowie kładła nacisk na profilaktykę uzależnień.

– Nasza fundacja kładzie bardzo duży nacisk na wychowanie młodzieży, wskazanie odpowiednich wzorców i ograniczanie tych negatywnych. Tego wszystkiego uczy sport, a młodzież, która wcześnie zaczyna uprawiać różne dyscypliny, uczy pracy nad sobą. W ten sposób nabywają generalnie cech przydatnych w życiu – mówi Łukasz Strzelecki, prezes zarządu fundacji Orły Sportu.

Druga odsłona Multicampu w Radziejowie odbywała się w formule łączonej. W obozie udział wzięły dzieciaki z klubu sportowego UKS Legion Grabów i gminy Pszczółki.

Poza zajęciami czysto sportowymi, obejmującymi piłkę nożną czy siatkową na Orliku, organizatorzy zadbali o warsztaty taneczne czy zajęcia astronomiczne w Astrobazie Kopernik w Radziejowie.

Multicamp w Radziejowie to miejsce bardzo dobre pod względem spotkań z młodzieżą. Z jednej strony dostępna jest odpowiednia infrastruktura sportowa, z drugiej strony bliskość historycznych atrakcji turystycznych jak jezioro Gopło, czy leżąca nad nim Kruszwica, sprawiają, że miejsce jest w stanie wiele zaoferować. Miejscowość leży w sercu nizin w woj. kujawsko-pomorskim oddalonym niecałe 40 km na zachód od Włocławka.

– Myślę, że warto jest wspomnieć o tym, że do planu zajęć sportowych dołożyliśmy również zwiedzanie okolicy, zajęcia astronomiczne, ale przede wszystkim zajęcia profilaktyczne z wyspecjalizowanym psychologiem – mówi Kamil Drzewucki z fundacji Orły Sportu.

– Dbamy o to, żeby w wydarzeniach takich jak Multicamp młodzież miała jak największą różnorodność wydarzeń i atrakcji. Tak, by ten czas zleciał im bardzo intensywnie. Staramy się organizować wizyty ciekawych gości. Ostatnio na jednej z edycji obozu gości Grzegorz Tkaczyk, legenda polskiej piłki ręcznej i olimpijczyk. Organizujemy dzieciakom spływy kajakowe, pokazy we współpracy z zaprzyjaźnionymi organizacjami np. regionalnymi jednostkami WOPR. W tym, żeby wszystko udało się odpowiednio zorganizować bardzo ważna jest dla nas rola naszych partnerów – Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Ręcznej oraz PKN ORLEN – mówi Łukasz Strzelecki, prezes fundacji Orły Sportu.