Ręczna na Orliku 2022 - wyniki
Aktualności

Ręczna na Orliku 2022 - wyniki

Wyniki rozgrywek Ręczna na Orliku 2022

 

Projekt Ręczna na Orliku 2022 dobiegł właśnie końca.

W weekend 14-16.10.2022 w Kielcach miało miejsce nasze największe święto piłki ręcznej. Do Hali Legionów przyjechały 24 drużyny z 12 województw aby walczyć o tytuł najlepszych w kraju.
Nasze spotkanie w piątek rozpoczęliśmy od oficjalnego otwarcia i spotkania z osobami i organizacjami wspierającymi nasze przedsięwzięcie. Na inauguracji pojawił się nasz prezes – Rafał Wosik u boku z Michałem Rynkowskim- dyrektorem POLADA, Łukaszem Korusem reprezentującym panią wiceminister Annę Krupkę oraz Sławomirem Szmalem – przedstawicielem PZPR oraz gwiazdą piłki ręcznej.
Nasi uczestnicy rozpoczęli wielką lekcję piłki ręcznej pełną sportowych wyzwań i zadań. Mieli też okazję podziwiać pokaz piłkarskich umiejętności w wykonaniu Kamila Drzewuckiego oraz wzięli udział w szkoleniu Polskiej Agencji Antydopingowej w zakresie czystego sportu i zasad fair play – tak ważnych od pierwszych sportowych doświadczeń.

 

       

Sobota to prawie 12 godzin sportowej rywalizacji, której wyniki znajdziecie w tabeli na dole tego tekstu.

W niedzielę kontynuowaliśmy rozgrywki, było coraz trudniej i coraz bardziej emocjonująco. W finałowym starciu stanęły przeciwko sobie na boisku dziewczynek reprezentantki z województwa zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego. Zwyciężyły wielkopolanki wynikiem 4:7.

Po stronie chłopców oglądaliśmy mecz pomiędzy województwem Mazowieckim i Zachodniopomorskim. Mecz był trudny a przewaga chłopców z Pomorza sprawiła, że spotkanie zakończyło się wynikiem 6:11.

Emocje po zakończonych rozgrywkach były niesamowite! Radość i euforia wygranych, wzajemne wsparcie i wspólne świętowanie zwycięstwa zrobiły na nas ogromne wrażenie. Pojawiły się też łzy smutku ale nie trwały długo bo każdy w naszych rozgrywkach jest wygrany.

Wszystkie drużyny pokazały wysoki sportowy poziom i mamy nadzieję, że nasz turniej będzie dla Was motywacją do rozwoju umiejętności i dążenia do bycia jeszcze lepszymi sportowcami.

Na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali upominki, medale i dyplomy. Zwycięskie drużyny dodatkowo przyjęły sportowe nagrody i puchary.

 

Dziękujemy bardzo wszystkim drużynom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie naszego wydarzenia.

Serdeczne podziękowania dla pani Minister Anny Krupki za wsparcie dla naszych projektów sportowych.

 

Tabela wyników – podsumowanie

 

 

Projekt Ręczna na Orliku 2022 dofinansowano ze środków, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.