Superliga zmienia się dzięki wsparciu PGNiG
Aktualności

Superliga zmienia się dzięki wsparciu PGNiG

Zmiany w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej mężczyzn dotyczą nie tylko reformy systemu rozgrywek. PGNiG Superliga przedstawiła również swoje nowe logo. Nowe logo rozgrywek nawiązuje do idei, które towarzyszą przy tworzeniu ligi zawodowej: jedność, fair play, wspólnota celów. Postanowiono zmienić wizerunek, aby dać sygnał, że chcemy wspólnie stworzyć najlepsze rozgrywki piłki ręcznej na świecie – […]

Zmiany w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej mężczyzn dotyczą nie tylko reformy systemu rozgrywek. PGNiG Superliga przedstawiła również swoje nowe logo.

Nowe logo rozgrywek nawiązuje do idei, które towarzyszą przy tworzeniu ligi zawodowej: jedność, fair play, wspólnota celów. Postanowiono zmienić wizerunek, aby dać sygnał, że chcemy wspólnie stworzyć najlepsze rozgrywki piłki ręcznej na świecie – powiedział prezes PGNiG Superligi Łukasz Gontarek.

Inspiracją do stworzenia formy był uścisk siedmioosobowej drużyny szczypiornistów. To częsty widok na boisku, kiedy piłkarze ręczni zbierają się w okręgu, aby wspólnie zmobilizować się do walki o zwycięstwo.

W pierwszym sezonie zawodowa PGNiG Superligi ma liczyć 14 zespołów. Mają one gwarancję, że przez trzy lata nie spadną do pierwszej ligi. Aby zostać akcjonariuszem PGNiG Superligi drużyny musiały spełnić kryteria sportowe i finansowe. Jednym z warunków było przedstawienie budżetu w wysokości co najmniej 1,5 miliona złotych.

Głównym sponsorem rozgrywek jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Profesjonalizacja ligi oznacza też przygotowanie spójnej koncepcji marketingowej, interesującej dla kolejnych sponsorów.

Zarząd PGNiG Superligi chce też zorganizować specjalne wydarzenia sportowe. Na start rozgrywek zaplanowany był mecz otwarcia, który obejrzało w Ergo Arenie ponad 5 tysięcy widzów – 10 września 2016 roku zmierzyły się drużyny Wybrzeża Gdańsk oraz Vive Tauron Kielce.

Od tego sezonu wprowadzony został nowy system rozgrywek. Powstały dwie grupy – granatowa i pomarańczowa. Do każdej z nich należy po siedem zespołów.

Sezon zakończy Gala PGNiG SUPERLIGI, podczas której uhonorowane zostaną najlepsze drużyny, trenerzy, zawodnicy i debiutanci.