Szkolenie w ramach programu rządowego -  Lokalny Animator Sportu w Szczecinku
Aktualności

Szkolenie w ramach programu rządowego - Lokalny Animator Sportu w Szczecinku

W ostatni weekend września, animatorzy sportu z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego spotkali się w Szczecinku na organizowanym przez nas cyklu szkoleń w ramach rządowego programu Lokalny Animator Sportu przy wsparciu PKN ORLEN-  Sponsora Strategicznego projektu ORLEN na Orliku. W piątek przybyłych na szkolenie uczestników powitał Marek Jędrzejewski. Dyrektor zarządzający Fundacją Orły Sportu, któryomówił najważniejsze, […]

W ostatni weekend września, animatorzy sportu z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego spotkali się w Szczecinku na organizowanym przez nas cyklu szkoleń w ramach rządowego programu Lokalny Animator Sportu przy wsparciu PKN ORLEN-  Sponsora Strategicznego projektu ORLEN na Orliku.

W piątek przybyłych na szkolenie uczestników powitał Marek Jędrzejewski. Dyrektor zarządzający Fundacją Orły Sportu, któryomówił najważniejsze, realizowane przez Fundację Orły Sportu  w tym roku projekty oraz przedstawił plany rozwoju na lata następne. Następnie  dr Tomasz Czuba zaprezentował analizę funkcjonowania programu Lokalny Animator Sportu w roku 2018. Na zakończenie pierwszego dnia szkolenia odbyły się warsztaty prowadzone przez Utę Kühn z Polskiej Agencji Antydopingowej. Animatorzy dowiedzieli się wielu ciekawych kwestii, dotyczących walki z niedozwolonym dopingiem w Polsce i na świecie.

Najbardziej intensywny był drugi dzień szkolenia. Uczestnicy pod kierunkiem  doświadczonego wykładowcy Piotra Mateckiego szczegółowo zapoznawali się z zagadnieniami marketingu, organizacji małych i średnich wydarzeń  sportowych, poznawali preferencje sportowych konsumentów, zdobywali umiejętności w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi oraz zaznajamiali się z rolą animatora w zakresie konieczności stałego podnoszenia kompetencji zawodowych. Podczas popołudniowej sesji zajęć, animatorzy  zdobywali wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Atrakcyjność tego wykładu wynikała z faktu, iż pracująca na co dzień na oddziale ratunkowym w szpitalu, ratowniczka medyczna z firmy MayDay, dzieliła się z zebranymi wiedzą teoretyczną, opartą na własnych doświadczeniach.

W  ostatnim dniu szkolenia odbywały się zajęcia praktyczne. Nowatorskie techniki prowadzenia treningów koszykówki, w tym ciekawe ćwiczenia z użyciem prostych nietypowych przyborów zaprezentował wybitny trener młodszego pokolenia Kacper Lachowicz. Pomimo zmęczenia, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z gry w palanta kończące trzydniowe szkolenie. Gra ta podbija orliki i jest duża szansa, że w przyszłym roku, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Palanta, zorganizujemy dla tej gry orlikową ligę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolenia. Do zobaczenia na orliku!

[Best_Wordpress_Gallery id=”50″ gal_title=”szkolenie szczecinek 2019″]