Tysiące rodzin rywalizowały na Orlikach podczas Rodzinnych Igrzysk
Aktualności

Tysiące rodzin rywalizowały na Orlikach podczas Rodzinnych Igrzysk

Przeciąganie liny, konkurs strzałów na bramkę, skok w dal w Warszawie. W Zabrzu pomimo padającego deszczu wyścigi w workach i rzuty piłeczką palantową. Rugby TAG, zumba i biegi sprinterskie w Pucku. To tylko niektóre przykłady z szerokiej gamy dyscyplin rozegranych 21 czerwca na wybranych kilkuset Orlikach w ramach „Rodzinnych Igrzysk”. To była jedna z największych […]

DSC_3889

Przeciąganie liny, konkurs strzałów na bramkę, skok w dal w Warszawie. W Zabrzu pomimo padającego deszczu wyścigi w workach i rzuty piłeczką palantową. Rugby TAG, zumba i biegi sprinterskie w Pucku. To tylko niektóre przykłady z szerokiej gamy dyscyplin rozegranych 21 czerwca na wybranych kilkuset Orlikach w ramach „Rodzinnych Igrzysk”. To była jedna z największych imprez sportowych w Polsce.

– Bardzo lubię sport, biegam i bardzo często przychodzę na Orlika – mówiła Oliwia Borkowska, kilkuletnia uczestniczka Rodzinnych Igrzysk na Orliku w Warszawie.

Orlik w Pucku

– Najbardziej mi się podoba, że możemy pokazać co umiemy. Bardzo podoba mi się rywalizacja i to, że możemy spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, a nie przed komputerem – dodał Kuba Kanownik,  uczestnik Rodzinnych Igrzysk na Orliku w Warszawie.

Na jednym z łódzkich Orlików podczas Rodzinnych Igrzysk królowały dwie klasyczne dyscypliny sportu – na jednym boisku piłka nożna w męskim wydaniu,  na drugim – żeński szczypiorniak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Takie rodzinne imprezy bardzo mocno integrują lokalną społeczność, zachęcają ludzi do wyjścia z domu i aktywności na świeżym powietrzu – mówił Maciej Pacholec, animator ekspert z Orlika w Łodzi.

DSC09112

– Zależy nam na tym, aby Rodzinne Igrzyska stały się dla Polaków początkiem Codziennych Mistrzostw Świata w Zdrowym Stylu Życia, bo na Orlikach codziennie można aktywnie i ciekawie spędzać czas – mówi Monika Chabior, prezeska Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, operatora ogólnopolskiej sieci Orlików. – Zachęcamy do korzystania z Orlików, które są świetnym miejscem do aktywnego wypoczynku i rodzinnej zabawy dla każdego. W minioną niedzielę w całej Polsce skorzystało z tej możliwości przeszło 43 tysiące osób, a to oznacza, że udało nam się zorganizować jedną z największych imprez sportowych w Polsce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ubiegłoroczna frekwencja na Orlikach była bardzo wysoka – według danych FRKF dzięki  intensywnej pracy animatorów na orlikowych boiskach gościło blisko 24 miliony osób (liczba wejść), które uprawiały 70 różnych dyscyplin sportu. Odbyło się na nich prawie 9 tysięcy różnorodnych imprez. Program „Nasz Orlik” jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.