Ważne informacje dla trenerów z projektu
Aktualności

Ważne informacje dla trenerów z projektu "Junior Sport"

Przekazujemy informację na prośbę Pani Magdy Ustianowskiej z Instytutu Sportu: Dzień dobry, Mam dla Państwa kilka ważnych informacji dotyczących realizacji programu JuniorSport. Ewaluacja: Wielowymiarowa ocena sytuacji w zakresie sportu dzieci i młodzieży – badania ankietowe. Zwracam się z prośbą o wypełnienie przez państwa elektronicznej ankiety, która znajduje się pod adresem: https://sporttrenerzy.webankieta.pl/ . Poniżej przedstawiam linki […]

Przekazujemy informację na prośbę Pani Magdy Ustianowskiej z Instytutu Sportu:

Dzień dobry,

Mam dla Państwa kilka ważnych informacji dotyczących realizacji programu JuniorSport.

 1. Ewaluacja:
 • Wielowymiarowa ocena sytuacji w zakresie sportu dzieci i młodzieży – badania ankietowe. Zwracam się z prośbą o wypełnienie przez państwa elektronicznej ankiety, która znajduje się pod adresem: https://sporttrenerzy.webankieta.pl/ . Poniżej przedstawiam linki do ankiet dla pozostałych interesariuszy programu i proszę o pomoc w zachęceniu ich do udziału w badaniu.

https://sportmlodzi.webankieta.pl/

https://sportrodzice.webankieta.pl/

https://sportopinia.webankieta.pl/

 

W załączniku przesyłam list do rodziców i będę bardzo wdzięczna jeśli wydrukują Państwo te krótkie informacje i przekażą rodzicom dzieci uczestniczących w programie JuniorSport. O ile to możliwe, proszę również o przekazanie ostatniego linku przedstawicielom lokalnych samorządów.

 

 • Badanie kondycji fizycznej uczestników programu – testy sprawnościowe – zwracam się z prośbą o wprowadzenie wyników testu do dziennika elektronicznego (test 2016/2017 semestr zimowy). Jeśli będą mieć państwo z tym zadaniem jakikolwiek problem proszę o kontakt pod numerem tel. 601 708 777 lub mailowo biuro@juniorsport.org. Ostateczny termin wprowadzenia wyników do dziennika elektronicznego to 6 listopada.

 

 1. Konkurs filmowy „Sport to…” – wyniki konkursu zostały opublikowane na stronie juniorsport.org . Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim grupom i doceniamy ogromne zaangażowanie. Będziemy kontaktować się z trenerem i nauczycielami w sprawie wysyłki nagród.

 

 1. Zaproszenie na konferencję szkoleniową – jeszcze raz zachęcamy na konferencję szkoleniową z lekkiej atletyki, która odbędzie się w dniach 5-6.11 w Warszawie. Wszystkie szczegółowe informacje o szkoleniu przedstawiam poniżej a w załączniku przesyłam program konferencji.

 

Konferencję poprowadzą: dr Krzysztof Byzdra i dr Wojciech Sakłak.

Szczegółowa agenda konferencji zawarta jest w załączonym pliku. Program szkolenia jest uzupełnieniem treści zawartych w podręczniku, z którego Państwo korzystają.  Część teoretyczna zawiera podstawowe informacje o lekkoatletyce, opis techniki ruchu oraz sposoby rozgrywania wybranych konkurencji. Część praktyczna, to metodyka nauczania poszczególnych konkurencji, a także liczne gry i zabawy mające na celu urozmaicenie zajęć. W związku z tym, że program Junior Sport jest realizowany głównie w mniejszych miejscowościach, chcemy pokazać, że pomimo ograniczonej infrastruktury sportowej, zajęcia z lekkoatletyki można realizować praktycznie w każdych warunkach. W tym celu zaprezentujemy wykorzystanie tzw. sprzętu zastępczego. Mamy nadzieję, że program konferencji przypadnie Państwu do gustu, a uczestnictwo w szkoleniu podniesie Państwa kompetencje oraz przyczyni się do urozmaicenia lekkoatletycznych zajęć realizowanych w ramach programu JuniorSport i nie tylko.

Kwestie organizacyjne:

 1. Miejsce konferencji: V Liceum Ogólnokształcące, ul. Nowolipie 8, Warszawa.
 2. Termin konferencji: 5-6 listopada br. (można uczestniczyć w obu lub tylko w jednym dniu szkolenia).
 3. Dofinansowanie kosztów podróży: zgodnie z zarządzeniem dyrektora Instytutu Sportu zwracamy Państwu koszty dojazdu.

25 zł – dla osób, których odległość pomiędzy miejscem zamieszkania  a miejscem szkolenia nie przekracza – 50  km;
50 zł – dla osób, których odległość pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem szkolenia przekracza – 50  km, a nie przekracza 100 km;
75 zł – dla osób, których odległość pomiędzy miejscem zamieszkani a miejscem szkolenia przekracza – 100  km, a nie przekracza 150 km;
100 zł – dla osób, których odległość pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem szkolenia przekracza 150 km.

 1. Zakwaterowanie: nie zapewniamy Państwu noclegów, ale zainteresowanym trenerom możemy polecić korzystną ofertę, gdzie na hasło: JUNIORSPORT otrzymają Państwo rabat.
 2. Dodatkowe informacje: każdy uczestnik szkolenia otrzyma koszulki, materiały szkoleniowe oraz certyfikat uczestnictwa. Ponadto zapewniamy ciepłe i zimne napoje oraz obiad. Ze względu na warsztatowy charakter szkolenia prosimy o zabranie odzieży i obuwia sportowego.
 3. Rejestracja: zgłoszenie udziału w szkoleniu proszę wysyłać na adres: biuro@juniorsport.org do 2 listopada br.  W zgłoszeniu prosimy o informację czy wezmą Państwo udział w obu dniach szkolenia czy tylko w jednym – proszę podać w którym. Proszę również o podanie województwa i miejscowości, z której Państwo przyjadą oraz określenia jaka kwota dofinansowania Państwa dotyczy. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń, prosimy o możliwie jak najszybsze zgłoszenia.

 


Magda Ustianowska

Biuro Projektu JuniorSport

 

tel. 22 569 9925

kom. 601 708 777

 

www.juniorsport.org

www.facebook.com/programjuniorsport

 

Instytut Sportu-Państwowy Instytut Badawczy

01-982 Warszawa

 1. Trylogii 2/16

KRS 0000223239

NIP 5250008904

agenda-konferencji-warszawa-5-6-11-2016

list-do-rodzicow