Wielka lekcja WF z siatkówką 2022
Projekty

Wielka lekcja WF z siatkówką 2022

Wielka lekcja WF z siatkówką 2022

Trening siatkarski pod okiem gwiazd!

 

Piłka siatkowa jest jedną z najbardziej powszechnych dyscyplin sportowych w Polsce. Jest dynamiczna, ekscytująca i piękna. Nie wymaga szczególnych nakładów, umiejętności czy drogiego sprzętu, dzięki czemu może  być uprawiana na większości obiektów sportowych. Reprezentujemy wysoki poziom gry na międzynarodowej arenie sportowej, m.in. na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Pucharze Świata, Pucharze Wielkich Mistrzów, Lidze Narodów. Liczne sukcesy naszych siatkarzy, ich pozytywna postawa oraz duch walki wyraźnie przyczyniły się do wzrostu popularności tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie chcą spróbować swoich sił w tym sporcie a Fundacja Orły Sportu chce zachęcić jak największą liczbę dzieci do poszukiwania aktywności, która przyniesie im satysfakcję, radość a może i przyszły sukces.

„Wielka lekcja WF z siatkówką 2022″ jest wielkim świętem tego sportu i ogromną dawką motywacji i inspiracji dla młodych ludzi i przyszłych sportowców.

Nasze spotkania odbywać się będą pod okiem Małgorzaty Glinki i organizacji Glinka Academy. Dzięki wsparciu najlepszej polskiej siatkarki oraz specjalistom, którzy od las związani są z piłką siatkową spodziewamy się wrażeń na najwyższym poziomie.

 

GDZIE?

6 miejscowości na terenie 5 województw w terminie 14.06- 20.09.2022r. w halach sportowych sportowych

Świedziebnia (woj. kujawsko-pomorskie) – hala sportowa Szkoły Podstawowej, Świedziebnia 51A – 14.06.2022

Przemyśl (woj. podkarpackie) – hala sportowa POSiR, ul. Mickiewicza 30 – 21.06.2022

Lębork (woj. pomorskie) – hala sportowa SP Nr 1, ul. I Armii Wojska Polskiego 10 – 13.09.2022

Środa Wielkopolska (woj. wielkopolskie) – hala sportowa SP Nr 2 z Oddziałami integracyjnymi, ul. Lipowa 9 – 14.09.2022

Turek (woj. wielkopolskie) – hala sportowa OSiR, ul. Parkowa 3 – 15.09.2022

Wałcz (woj. zachodniopomorskie) – hala sportowa SP Nr 4, Aleja Tysiąclecia 19 – 20.09.2022

 

„Wielkiej lekcji WF z siatkówką 2022” pozwoli na wykorzystanie obiektów sportowych na niecodzienne spotkanie dzieci i młodzieży z gwiazdami sportu (Małgorzata Glinka/Paweł Zagumny/Magdalena Śliwa/Mariola Zenik), stworzy okazję do wspólnego treningu i mini meczy siatkówki oraz połączenia wiedzy historycznej w celu upowszechniania i promowania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci z I – VIII klas szkół podstawowych bez względu na poziom umiejętności sportowych.

 

CO WAS CZEKA?

– wspólna rozgrzewka w dynamicznej formie

– zajęcia z piłką

– quiz historyczny

– strefa aktywności z urządzeniami typu refleksomierz

– gry i zabawy siatkarskie dla dzieci z I – VIII klas szkół podstawowych np. berek siatkarski, podawanie piłki góra i dół, prawo i lewostronne w dwóch rzędach, odbijanie piłki przez siatkę górą i dołem, w dwóch rzędach, sztafeta z piłkami, wyścig piłek w kole

– inspirujące spotkanie z zaproszoną gwiazdą sportu m. in. Małgorzatą Glinką/Pawłem Zagumnym/Magdaleną Śliwa/Mariolą Zenik

– odpowiedni sprzęt sportowy, który zostanie przekazany szkołom po zakończonym wydarzeniu

– pamiątkowy medal dla każdego uczestnika oraz atrakcyjne gadżety sportowe

– poczęstunek oraz napoje

 

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Projekt finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister ds. Sportu i Turystyki.