Wspólny Narodowy – ogłoszenie wyników konkursu na konsultacje społeczne
Jak zagospodarować teren wokół Stadionu Narodowego? Jesienią w ramach projektu Wspólny Narodowy odbędą się na ten temat prowadzone przez organizacje pozarządowe konsultacje społeczne, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, a przede wszystkim mieszkańców Pragi-Południe, Pragi-Północ i Śródmieścia. Operator Stadionu Narodowego spółka PL.2012+ wraz z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej i Projektem Społecznym UW, działający […]
Jak zagospodarować teren wokół Stadionu Narodowego? Jesienią w ramach projektu Wspólny Narodowy odbędą się na ten temat prowadzone przez organizacje pozarządowe konsultacje społeczne, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, a przede wszystkim mieszkańców Pragi-Południe, Pragi-Północ i Śródmieścia.
Operator Stadionu Narodowego spółka PL.2012+ wraz z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej i Projektem Społecznym UW, działający w ramach projektu Wspólny Narodowy, ogłosili właśnie wyniki konkursu dla organizacji pozarządowych na przeprowadzenie konsultacji społecznych na zagospodarowanie terenu wokół Stadionu Narodowego.
– Komisja Konkursowa brała pod uwagę doświadczenie organizacji, ich osadzenie lokalne, pomysł na konsultacje i wydarzenie promujące konsultacje oraz generalny potencjał promocyjny zgłoszonych partnerstw – mówi Mikołaj Piotrowski, Dyrektor ds. Komunikacji w spółce PL.2012+, która jest operatorem Stadionu Narodowego. – Cieszymy się, że pomysł przeprowadzenia konsultacji spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem organizacji pozarządowych. To kolejny krok w konsekwentnie realizowanej przez nas strategii naszej marki, która zakłada, że Stadion jest miejscem otwartym, inspirującym, dynamicznym i przyjaznym.
Po wnikliwym przestudiowaniu ofert komisja konkursowa zadecydowała o przyznaniu organizacji konsultacji trzem spośród zgłoszonych partnerstw:
Praga-Południe: Stowarzyszenie Obywatelskie Saska Kępa, OSP Saska Kępa (Instytut K. Koźmiana), Fundacja św. Jana Jerozolimskiego, Stowarzyszenie Mama i Tata
Praga-Północ: SIE-JE w mieście, Stowarzyszenie Mieszkańców Domków Fińskich Jazdów, Praskie Centrum Rewitalizacji (PRECEL), Stowarzyszenie Ptaki Polskie.
Śródmieście: Stowarzyszenie Badawczo-Animacyjne „Flâneur”, Fundacja na rzecz Wspólnot Lokalnych „Na miejscu”, Klub Sportów Miejskich „Skarpa”.
Dodatkowo, ze względu na duże doświadczenie Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium i liczne partnerstwa tej organizacji zawiązane w każdej z dzielnic, organizacja ta będzie pełnić rolę wspierającą pozostałe partnerstwa.
– Jesteśmy przekonani, że wybrane partnerstwa zaproponują ciekawe formy konsultacji i wspólnie wypracują ciekawe pomysły na zagospodarowanie terenu wokół Stadionu Narodowego – mówi Monika Chabior, prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej.
Pierwsze spotkania dla mieszkańców odbędą się we wrześniu.