Wspólny Narodowy – ogłoszenie wyników konkursu na konsultacje społeczne
Aktualności

Wspólny Narodowy – ogłoszenie wyników konkursu na konsultacje społeczne

Jak zagospodarować teren wokół Stadionu Narodowego? Jesienią w ramach projektu Wspólny Narodowy odbędą się na ten temat prowadzone przez organizacje pozarządowe konsultacje społeczne, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, a przede wszystkim mieszkańców Pragi-Południe, Pragi-Północ i Śródmieścia.     Operator Stadionu Narodowego spółka PL.2012+ wraz z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej i Projektem Społecznym UW, działający […]

Jak zagospodarować teren wokół Stadionu Narodowego? Jesienią w ramach projektu Wspólny Narodowy odbędą się na ten temat prowadzone przez organizacje pozarządowe konsultacje społeczne, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, a przede wszystkim mieszkańców Pragi-Południe, Pragi-Północ i Śródmieścia.  

wspólny narodowy_2

 

Operator Stadionu Narodowego spółka PL.2012+ wraz z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej i Projektem Społecznym UW, działający w ramach projektu Wspólny Narodowy, ogłosili właśnie wyniki konkursu dla organizacji pozarządowych na przeprowadzenie konsultacji społecznych na zagospodarowanie terenu wokół Stadionu Narodowego.

– Komisja Konkursowa brała pod uwagę doświadczenie organizacji, ich osadzenie lokalne, pomysł na konsultacje i wydarzenie promujące konsultacje oraz generalny potencjał promocyjny zgłoszonych partnerstw – mówi Mikołaj Piotrowski, Dyrektor ds. Komunikacji w spółce PL.2012+, która jest operatorem Stadionu Narodowego. – Cieszymy się, że pomysł przeprowadzenia konsultacji spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem organizacji pozarządowych. To kolejny krok w konsekwentnie realizowanej przez nas strategii naszej marki, która zakłada, że Stadion jest miejscem otwartym, inspirującym, dynamicznym i przyjaznym.

Po wnikliwym przestudiowaniu ofert komisja konkursowa zadecydowała o przyznaniu organizacji konsultacji trzem spośród zgłoszonych partnerstw:

Praga-Południe: Stowarzyszenie Obywatelskie Saska Kępa, OSP Saska Kępa (Instytut K. Koźmiana), Fundacja św. Jana Jerozolimskiego, Stowarzyszenie Mama i Tata

Praga-Północ: SIE-JE w mieście, Stowarzyszenie Mieszkańców Domków Fińskich Jazdów, Praskie Centrum Rewitalizacji (PRECEL), Stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Śródmieście:  Stowarzyszenie Badawczo-Animacyjne „Flâneur”, Fundacja na rzecz Wspólnot Lokalnych „Na miejscu”, Klub Sportów Miejskich „Skarpa”.

Dodatkowo, ze względu na duże doświadczenie Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium i liczne partnerstwa tej organizacji zawiązane w każdej z dzielnic, organizacja ta będzie pełnić rolę wspierającą pozostałe partnerstwa.

– Jesteśmy przekonani, że wybrane partnerstwa zaproponują ciekawe formy konsultacji i wspólnie wypracują ciekawe pomysły na zagospodarowanie terenu wokół Stadionu Narodowego – mówi Monika Chabior, prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej.

Pierwsze spotkania dla mieszkańców odbędą się we wrześniu.