Za nami Kongres Sportu Powszechnego!
Aktualności

Za nami Kongres Sportu Powszechnego!

17 września odbył się w Warszawie ETS Kongres Sportu Powszechnego, w którym uczestniczyło 180 osób z całej Polski oraz zagranicy zainteresowanych upowszechnianiem sportu. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i zgromadziło przedstawicieli i przedstawicielki wszystkich sektorów zaangażowanych w rozwój sportu. – Jest to pierwsza sportowa konferencja, na której tak wiele mówi się o badaniach sportu dla […]

03

17 września odbył się w Warszawie ETS Kongres Sportu Powszechnego, w którym uczestniczyło 180 osób z całej Polski oraz zagranicy zainteresowanych upowszechnianiem sportu. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i zgromadziło przedstawicieli i przedstawicielki wszystkich sektorów zaangażowanych w rozwój sportu.

– Jest to pierwsza sportowa konferencja, na której tak wiele mówi się o badaniach sportu dla wszystkich –  podkreśliła Monika Chabior, prezeska zarządu Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W pierwszej części Kongresu Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Wenta przedstawił dane na temat efektów wpływu polityki sportowej na kondycję społeczeństw z perspektywy Unii Europejskiej. Następnie Dariusz Buza, Dyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich omówił priorytety Ministerstwa Sportu i Turystyki w kontekście celów i efektów wsparcia sportu amatorskiego.

05

Sesja zakończyła się mocnym akcentem analitycznym prezentacji Aleksandry Gołdys z Centrum Wyzwań Społecznych UW i Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej.

07

Następnie podczas czterech warsztatów uczestnicy mogli poznać inspirujące praktyki zarządzania usługą publiczną, jaką jest oferta sportowa. Wśród nich znalazły się m.in. przykłady kampanii promującej ruch w Birmingham Be Active oraz ogólnobrytyjskiej Get Healthy Get Active, testy sprawności u dzieci NETFIT Węgierskiego Związku Sportu Szkolnego, pomorskie praktyki Fundacji Sport na Zdrowie oraz projekt naszej Fundacji „Seniorzy na Orlikach”. Nie zabrakło również informacji o projektach, w które zaangażowane są samorządy  tj. Multisport, Nasz Orlik,  Obywatele dla Aktywności.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Dopełnieniem prezentacji jest publikacja wydana przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej pt. „Wybrane zachowania zdrowotne Polaków w perspektywie sportu powszechnego i zdrowia. Analiza problemu”, którą uczestnicy Kongresu otrzymali w swoich materiałach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Kongresie, dzielenie się pomysłami, inspirujące pytania. Zachęcamy również do dzielenia się swoimi praktykami i refleksjami za pośrednictwem strony www.pomyslynasport.frkf.pl

 Relacja z Kongresu na stronie TVP