Zagraj w Baseball na Orliku 2022
Projekty archiwalne

Zagraj w Baseball na Orliku 2022

Baseball to jeszcze mało popularna dyscyplina sportu ale dzięki Fundacji Orły Sportu i profesjonalnym zawodnikom ligi baseballowej dotrzemy do dzieci w całej Polsce.

Dlaczego startujemy z Zagraj w Baseball na Orliku 2022

Szacuje się, że baseball w kraju nad Wisłą uprawia zaledwie kilkaset osób. Ten kojarzony z amerykańską popkulturą sport nie zadomowił się jeszcze na dobre w naszym kraju. Pragniemy przenieść ten sport prosto z amerykańskich stadionów na nasze lokalne orliki i zaszczepić nową pasję w dzieciach i młodzieży w Polsce!
W tym celu przybywamy z projektem Zagraj w Baseball na Orliku 2022 wraz z profesjonalnymi zawodnikami baseballu do 5 lokalizacji w kraju!

Co Was czeka podczas Zagraj w Baseball na Orliku 2022

Zaplanowaliśmy dla Was niezwykłe spotkanie z baseballem i reprezentacją najlepszych krajowych drużyn. Jednodniowe wydarzenie zapozna Was z tą dyscypliną i pozwoli przeżyć emocje i przygodę z baseballem.

Przejdziecie szkolenie i krótki wykład poprowadzony przez przedstawiciela klubu baseballowego, historii sportu i perspektywach jego rozwoju. Wytłumaczone zostaną zasad gry w baseball oraz przeprowadzony pokazowy mecz instruktażowy.

Czeka Was ogólna rozgrzewka, nauka gry w baseball z profesjonalnym sprzętem a następnie podział na drużyny i rozegranie meczu.

Na wszystkich zawodników czekają medale a na najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary.

Podczas wydarzenia zostanie też przeprowadzony panel historyczno- patriotyczny.

Na dzieci czeka też poczęstunek.

Lokalizacje i terminy wydarzenia

Młodzieszyn (woj. mazowieckie) – Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie, ul. Wspólna 13a – 19.09.2022

Władysławowo (woj. pomorskie) – Boisko Orlik, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 2 – 27.09.2022

Głogówek (woj. opolskie) – Boisko Orlik, ul. Sobieskiego – 30.09.2022

Basznia Dolna ( woj. podkarpackie) – 01.10.2022

Klimontów (woj. świętokrzyskie) – Boisko Orlik, ul. Zysmana – 7.10. 2022

Współpraca i partnerzy

Partnerem przy organizacji i realizacji „Zagraj w Baseball na Orliku 2022” będą lokalne kluby baseballa i stowarzyszenia promujące tę dyscyplinę. Głównym partnerem fundacji jest stowarzyszenie „Piraci, Stowarzyszenie Sportowe Kaszuby” oraz lokalne samorządy.

Projekt jest kontynuacją koncepcji z zeszłego roku Zagraj w palanta na orliku

Bądź z nami na bieżąco i śledź nasze relacje na Facebook’u.

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Projekt finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister ds. Sportu i Turystyki.