Sejm, uchwalił nowelizację ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Bardzo dobra wiadomość
Aktualności

Sejm, uchwalił nowelizację ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Bardzo dobra wiadomość

W szkołach nie będzie można sprzedawać ani podawać „śmieciowego jedzenia”. Zdecydował o tym Sejm, uchwalając nowelizację ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Przepisy te będą obowiązywać także w przedszkolach. W praktyce zakaz oznacza, że w szkolnych sklepikach nie będzie można sprzedawać produktów „zawierających znaczną ilość składników szkodliwych dla rozwoju dzieci”. Chodzi o chipsy, ciastka i […]

W szkołach nie będzie można sprzedawać ani podawać „śmieciowego jedzenia”. Zdecydował o tym Sejm, uchwalając nowelizację ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

Przepisy te będą obowiązywać także w przedszkolach. W praktyce zakaz oznacza, że w szkolnych sklepikach nie będzie można sprzedawać produktów „zawierających znaczną ilość składników szkodliwych dla rozwoju dzieci”. Chodzi o chipsy, ciastka i napoje energetyczne, fast foody, zupki chińskie i inne produkty instant, które zalewa się wodą. Zgodnie z nowelą minister zdrowia określi w rozporządzeniu, jakie produkty spożywcze będzie można sprzedawać w sklepikach szkolnych. Rozporządzenie obejmie także jedzenie podawane np. w stołówkach.

Ustawa zostanie teraz przekazana do Senatu. Ma ona wejść w życie 1 września 2015 r., przy czym daje prowadzącym sklepiki trzy miesiące na dostosowanie swojej działalności do nowych przepisów.

Cały tekst:
http://wyborcza.pl/1,75478,16850836,Sejm_wprowadza_zakaz__smieciowego_jedzenia__w_szkolach_.html#ixzz3GxmXIhel