30 Orlików na następne 100-lecie Niepodległości
Projekty archiwalne

30 Orlików na następne 100-lecie Niepodległości

Sportowe zajęcia dla każdego, w tym dla seniorów, rodzin i dzieci. Nordic Walking, zajęcia rekreacyjne i lekcja partiotyczna.

Sport, integracja i patriotyzm

Wracamy do Was z naszym projektem 30 Orlików na następne 100-lecie Niepodległości. Działamy razem już po raz trzeci, tym razem w bardziej kameralnym wydaniu. W tym roku realizujemy projekt skupiony na zajęciach sportowych z elementami patriotycznymi dla seniorów, osób dorosłych, młodzieży i dzieci, w tym także rodzin z dziećmi.

Tegoroczny program 30 Orlików na następne 100-lecie Niepodległości ma na celu wspieranie aktywnego spędzania czasu wśród wszystkich grup wiekowych, łącząc sport z promocją postaw patriotycznych. Zadanie będzie realizowane poprzez wspólne ćwiczenia terenowe i rekreacyjne, łatwo dostępne dla każdego, kto chce być aktywny. W ramach naszych wydarzeń będziecie mogli wziąć udział w treningach takich dziedzin sportowych jak m.in. nordic walking, badminton, palant, bulle, unihokej, ringo, dart ogrodowy, piłkarskie ringo, freesbee, fitness. Przygotowaliśmy też możliwość spróbowania sił w wieloboju rekreacyjnym, w tym rzucie do celu i do kosza, strzale do bramki, slalomie z piłką czy odbijaniem piłki siatkowej. Każdorazowo zestaw ćwiczeń będzie dobierany do potrzeb Uczestników przez animatora/instruktora.

Panel teoretyczny i patriotyczny

Tym razem w ramach 30 Orlików na następne 100-lecie Niepodległości zaplanowaliśmy dla Was panel teoretyczny, który odbędzie się po zajęciach praktycznych. W trakcie tych zajęć instruktorzy będą Was uczyć jak dbać o swoją kondycję. Dowiecie się jak zwiększyć odporność organizmu poprzez regularną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu oraz jak odpowiednio dobrać ćwiczenia, sprzęt, ubiór i dietę. To dzięki wspólnym treningom integrujemy lokalną społeczność, dbamy o poprawne kontakty i zacieśnianie więzi wśród uczestników. Zaszczepiamy wśród dzieci, dorosłych i seniorów zdrowe postawy, tak ważne dla profilaktyki zdrowotnej. Wspólny sport to również większa motywacja do systematycznej aktywności i wiara we własne możliwości!  Nasze zajęcia mają na celu zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa niezależenie od wieku, płci, miejsca zamieszkania, statusu materialnego czy niepełnosprawności!

W ramach programu czeka Was też lokalna aktywna wycieczka do miejsc związanych z bohaterami walki o niepodległość Polski. Przewidujemy zajęcia historyczne i rozmowę o lokalnych bohaterach.

Co Was czeka w ramach projektu 30 orlików na następne stulecie Niepodległości?

 • 10 zajęć sportowo-rekreacyjnych;
 • aktywności fizyczne, takie jak Nordic Walking, ćwiczenia z kijkami, prawidłowa rozgrzewka, technika chodu, rozciąganie,
 • umiejętność dostosowania sprzętu i ubioru,
 • atrakcyjne gry i zabawy dla całej rodziny z elementami współdziałania i rywalizacji;
 • pakiet ćwiczeń ogólnorozwojowych w ramach rozbudowanej rozgrzewki całego ciała, w tym ćwiczenia wzmacniające, zwiększające ruchomość stawów i ścięgien, zwiększające wydolność naczyniową i oddechową, itp;
 • proste  gry ruchowe dla każdego, takie jak badminton, palant, bulle, unihokej, ringo, dart ogrodowy, piłkarskie ringo, freezbee, wielobój rekreacyjny;
 • zajęcia teoretyczne o prozdrowotnych aspektach uprawiania sportu;
 • zajęcia z prawidłowego odżywiania;
 • zajęcia z doboru ćwiczeń do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników;
 • wycieczka do miejsc historycznych związanych z walką o niepodległość Ojczyzny
 • opcjonalnie spotkanie z osobą uczestniczącą w walkach o niepodległość lub historykiem.

W całym projekcie udział weźmie min. 3 000 osób.

Relacji z wydarzeń szukajcie na naszym profilu FB Orły Sportu

Zobaczcie też poprzednią edycję projektu 100 Orlików na następne stulecie Niepodległości

Projekt jest finansowany ze środków, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.