30 Orlików na następne 100-lecie Niepodległości
Projekty

30 Orlików na następne 100-lecie Niepodległości

Sport, integracja i patriotyzm

30 Orlików na następne 100-lecie Niepodległości
Sport, integracja i patriotyzm

Po raz kolejny, tym razem w bardziej kameralnym wydaniu, realizujemy projekt skupiony na zajęciach sportowych z elementami patriotycznymi dla seniorów, osób dorosłych, młodzieży i dzieci (w tym rodzin z dziećmi).

Program ma na celu wspieranie aktywnego spędzania czasu wśród wszystkich grup wiekowych w połączeniu z promocją postaw patriotycznych. Program będzie realizowany poprzez ćwiczenia terenowe i rekreacyjne, łatwo dostępne dla każdego, kto chce być aktywny. W ramach naszych wydarzeń będziecie mogli wziąć udział w treningach takich dziedzin sportowych jak m.in. nordic walking, badminton, palant, bulle, unihokej, ringo, dart ogrodowy, piłkarskie ringo, freesbee, fitness, wielobój rekreacyjny – rzut do celu, rzut do kosza, strzał do bramki, slalom z piłką, strzały na bramkę, odbicia piłką siatkową. Każdorazowo zestaw ćwiczeń będzie dobierany do potrzeb Uczestników przez animatora/instruktora.

Dodatkowo instruktorzy/animatorzy w czasie panelu teoretycznego, który odbędzie się po zajęciach praktycznych będą uczyć jak dbać o swoją kondycję, jak zwiększyć odporność organizmu poprzez regularną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, jak odpowiednio dobrać ćwiczenia, sprzęt, ubiór i dietę. Dzięki wspólnym treningom integrujemy lokalną społeczność i zaszczepiamy wśród dzieci i dorosłych zdrowe postawy tak ważne dla profilaktyki zdrowotnej. Wspólny sport to również większa motywacja do systematycznej aktywności i wiara we własne możliwości!  Nasze zajęcia mają na celu zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa niezależenie od wieku, płci, miejsca zamieszkania (miasto/wieś), statusu materialnego i niepełnosprawności.

W ramach programu czeka Was też lokalna aktywna wycieczka do miejsc związanych z bohaterami walki o niepodległość Polski.

W całym projekcie udział weźmie min. 3 000 osób.

 

 

CO WAS CZEKA?

– 10 zajęć

– aktywności fizyczne takie jak Nordic Walking, ćwiczenia z kijkami, prawidłowa rozgrzewka, technika chodu, rozciąganie, umiejętność dostosowania sprzętu i ubioru, atrakcyjne gry i zabawy dla całej rodziny z elementami współdziałania i rywalizacji

– Pakiet ćwiczeń ogólnorozwojowych w ramach rozbudowanej rozgrzewki całego ciała, w tym ćwiczenia wzmacniające, ćwiczenia zwiększające ruchomość stawów i ścięgien, ćwiczenia zwiększające wydolność naczyniową i oddechową , ćwiczenia prawidłowego chodu i biegu.

– aktywne  gry i zabawy na świeżym powietrzu, takie jak badminton, palant, bulle, unihokej, ringo, dart ogrodowy, piłkarskie ringo, freezbee, wielobój rekreacyjny.

– zajęcia teoretyczne o prozdrowotnych aspektach uprawiania sportu

– zajęcia z prawidłowego odżywiania

– zajęcia z doboru ćwiczeń do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników

– wycieczka Nordic Walkng (lub marszobieg terenowy lub wycieczkę rowerową) do miejsc historycznych związanych z walką o niepodległość Ojczyzny. (opcjonalnie spotkanie z osobą uczestniczącą w walkach o niepodległość lub historykiem).

Sport, integracja i patriotyzm