Festiwal Rekordów na Orliku 2022
Projekty

Festiwal Rekordów na Orliku 2022

Pobij swój własny rekord i zostań legendą Orlika

Po wielkim sukcesie pierwszej edycji projektu „Festiwal Rekordów na Orliku” prowadzonego w 2021 roku wracamy do Was z drugą edycją programu „Festiwal Rekordów na Orliku 2022”. Radość jaką obserwowaliśmy na twarzach rywalizujących dzieci oraz potrzeba samorealizacji i motywacji do osiągania coraz lepszych wyników sportowych zachęca nas do kontynuowania idei naszych wydarzeń. Bezpieczna przestrzeń i rozsądne podejście do bicia rekordów ma zadanie edukacyjne a w połączeniu z dobrą zabawą i aktywnością sportową pozwala nam realizować szeroką ideę bezpiecznego i odpowiedzialnego sportu. Projekt kierowany jest do dzieci w wieku 6-18 lat i odbędzie się w 10 lokalizacjach w Polsce.

 

CO WAS CZEKA

podczas „Festiwalu Rekordów na Orliku 2022”?
• 8 konkurencji o charakterze sprawnościowym, wykonywanych indywidualnie, w parach lub większych grupach
• Indywidualny dobór różnorodnych konkurencji
• Sprzęt sportowy i infrastruktura obiektu

 

Kiedy?
01.06.2022 Puck, ul. Lipowa 3 c (woj. pomorskie)
09.06.2022 Barlinek, ul. Leśna 10 (woj. zachodniopomorskie)
17.06.2022 Władysławowo, ul. 1000-lecia Państwa Polskiego 2 (woj. pomorskie)
18.06.2022 Władysławów, ul. Jagiellońska 1B (woj. wielkopolskie)
21.06.2022 Orońsko, ul. Brandta 43 (woj. mazowieckie)
21.06.2022 Monkinie, Monkinie 27 (woj. podlaskie)
21.06.2022 Łagiewniki, ul. Sportowa 34 (woj. dolnośląskie)
27.06.2022 Lipusz, ul. Derdowskiego 7A (woj. pomorskie)
15.08.2022 Olecko, ul. Park 1 (woj. warmińsko-mazurskie)
20.08.2022 Unisław, ul. Magazynowa 3 (woj. kujawsko-pomorskie)

Ogólny zarys imprezy.
W każdej imprezie uczestniczyć będzie minimum 100 dzieci i młodzieży, którym chcemy zaproponować atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz zmotywowanie do podejmowania aktywności fizycznej. Ten prozdrowotny (przeciwdziałanie otyłości, nadwadze i uzależnieniom od Internetu) i prospołeczny (zapobieganie agresji, zacieśnianie relacji) projekt wychodzi naprzeciw potrzebom najmłodszych i ich rodzin. Charakter imprezy będzie identyczny w każdej z wymienionych wyżej miejscowości, tj. formuła piknikowo-rodzinna, wiek uczestników, czas realizacji zadania, gadżety, ogólny scenariusz imprezy.

Przykładowy zestaw konkurencji Festiwalu:
– rzucanie rzutkami do tarczy
– odbijanie balonika głową
– przeskoki obunóż nad piłką
– odbijanie lotki rakietkami do kometki
– odbijanie piłki siatkowej przez grupkę 4-6 dzieci sposobem górnym, dolnym lub mieszanym ustawionych poza kołem o średnicy 5-7 metrów
– toczenie piłki głową na czas po slalomie tam i z powrotem
– na pożegnanie pandemii rzut maseczką.

Dopuszcza się modyfikację/zmianę konkurencji przez animatora.
Każdy z uczestników otrzyma medal oraz atrakcyjne gadżety. Najlepsi zawodnicy poszczególnych stacji otrzymają puchar. Zapewniony zostanie tez poczęstunek oraz niezbędne płyny nawadniające.

Wydarzenie sportowe będzie również nawiązywało do lokalnej historii walki o niepodległość Ojczyzny. Odbędzie się quiz historyczny połączony z charytatywną akcją zbierania nakrętek pod nazwą „historycznie nakręceni”. Każdy z uczestników biorący udział w wydarzeniu przyniesie nakrętki po napojach, kosmetykach czy innych środkach spożywczych, które będą zbierane podczas spotkania historycznego.
Festiwal będzie miał formułę pikniku dla wszystkich uczestników oraz ich rodzin. Zapewnimy spikera/DJ-a, muzykę i opcjonalnie „dmuchańce” lub podobne atrakcje.

Rekrutację do projektu przeprowadza lokalny animator sportu.