III Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości
Projekty

III Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości

III Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości

III Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości to projekt promujący zajęcia ruchowe oparte na sprawności fizycznej uczestników zachęcający do poprawy ogólnej kondycji fizycznej dzieci i młodzieży.

W ramach projektu proponujemy rywalizację sportową dzieci w ośmiu wybranych prostych konkurencjach sprawnościowych, min.: w piłkarskim slalomie zakończonym strzałem, biegu wahadłowym, rzucie do kosza, skoku w dal, biegu zwinnościowym „po kopercie”.

Za każdą konkurencję przyznawane są punkty, które zliczane są do ogólnej klasyfikacji miast. Miasto, które zdobędzie najwięcej punktów, co oznacza, że zawodnicy osiągną najlepsze wyniki, otrzyma Puchar Niepodległości.

Gwarantujemy świetną zabawę i zdrową rywalizację w sportowej atmosferze 🙂

Gwarantujemy świetną zabawę, zdrową rywalizację sportową, troszeczkę historii, pamiątkowy medal i gadżety dla wszystkich uczestników, sportowe upominki dla najlepszych oraz puchar i nagrodę dla zwycięskiego miasta! Dodatkowo każdy z turniejów odwiedzi znany sportowiec lub olimpijczyk, który opowie dzieciom o swojej karierze, pokaże dobre strony uprawiania sportu i weźmie czynny udział w sędziowaniu turniejowej rywalizacji.

W trakcie zajęć chcemy również przekazać uczestnikom turniejów jak najwięcej treści historycznych związanych z walką o niepodległość Polski oraz bohaterami, którzy o nią walczyli. Organizator zaplanował przeprowadzenie sportowej lekcji historii, przybliżenie sylwetek lokalnych bohaterów oraz ich losów.

W ramach III Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości przewidziano puchar dla zwycięskiego miasta, pamiątkowe medale dla uczestników, gadżety, koszulki dla prowadzących i wolontariuszy oraz wodę i poczęstunek dla uczestników.
Dla najlepszych przygotowano drobne sportowe nagrody.

Do zabawy zaproszone zostaną dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat – uczniowie szkół podstawowych.

Podczas imprezy będzie miała miejsce część patriotyczno-historyczna. Przygotujemy dla Was zadania historyczne i rozmowę upamiętniającą lokalne wydarzenia historyczne, lokalnych bohaterów, sportowców Polaków, postacie historyczne będące wzorcami do naśladowania dla dzieci i młodzieży.

 

Gdzie i kiedy?

3.10 Kielce, woj. świętokrzyskie

19.10 Stary Brzozów, woj. mazowieckie

21.10 Lubaczów, woj. podkarpackie

26.10 Głuchołazy, woj. opolskie

 

Przewidujemy udział min. 120 osób w każdej lokalizacji, czyli łącznie minimum 480 dzieci.

 

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Projekt finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister ds. Sportu i Turystyki.