III Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości
Projekty archiwalne

III Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości

Multisportowe wydarzenie dla dzieci szkół podstawowych odbywające się w 4 miastach.
Poprawa ogólnej kondycji fizycznej dzieci i młodzieży dzięki sportowej rywalizacji

Turniej Miast – rywalizacja i motywacja

III Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości to projekt promujący zajęcia ruchowe oparte na sprawności fizycznej uczestników. Głównym zadaniem jest zachęcenie do poprawy ogólnej kondycji fizycznej dzieci i młodzieży poprzez grupową rywalizację z innymi miastami.

Gwarantujemy świetną zabawę i zdrową rywalizację w sportowej atmosferze 🙂

Co przygotowaliśmy w ramach III Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości?

W ramach projektu proponujemy rywalizację sportową dzieci w ośmiu wybranych prostych konkurencjach sprawnościowych. Czeka na Was konkurowanie min. w piłkarskim slalomie zakończonym strzałem, biegu wahadłowym, rzucie do kosza, skoku w dal, biegu zwinnościowym „po kopercie”.

Za każdą konkurencję przyznawane są punkty, które zliczane są do ogólnej klasyfikacji miast. Miasto, które zdobędzie najwięcej punktów, czyli reprezentanci osiągną najlepsze wyniki, otrzyma Puchar Niepodległości.

Dodatkowe atrakcje

Gwarantujemy świetną zabawę, zdrową rywalizację sportową, troszeczkę historii, pamiątkowy medal i gadżety dla wszystkich uczestników. Dla najlepszych zawodników przygotowaliśmy sportowe upominki oraz puchar i nagrodę dla zwycięskiego miasta! Dodatkowo każdy z turniejów odwiedzi znany sportowiec lub olimpijczyk. W związku z powyższym czekają Was opowieści o karierze sportowej, dobrych stronach uprawiania sportu. Liczymy też na wspólną rozgrzewkę lub pokaz sportowych umiejętności.

W trakcie zajęć chcemy również przekazać uczestnikom turniejów jak najwięcej treści historycznych. W związku z tym planujemy prezentację postaci związanych z walką o niepodległość Polski. Przygotowaliśmy sportową lekcję historii oraz quiz wiedzy o sporcie.

Przebieg imprezy

W ramach III Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości przewidziano puchar dla zwycięskiego miasta, pamiątkowe medale dla uczestników, gadżety, koszulki dla prowadzących i wolontariuszy oraz wodę i poczęstunek dla uczestników.
Dla najlepszych przygotowano drobne sportowe nagrody.

Do zabawy zaproszone zostaną dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat – uczniowie szkół podstawowych.

Podczas imprezy będzie miała miejsce część patriotyczno-historyczna. Przygotujemy dla Was zadania historyczne i rozmowę upamiętniającą lokalne wydarzenia historyczne, lokalnych bohaterów, sportowców Polaków, postacie historyczne będące wzorcami do naśladowania dla dzieci i młodzieży.

Zobacz też poprzednią edycję projektu II Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości

Bądź z nami na bieżąco i śledź nasze relacje na Facebook’u.

Projekt finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.