Podsumowanie III Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości
Aktualności

Podsumowanie III Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości

Zakończyliśmy projekt III Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości.
Zapraszamy na krótkie podsumowanie

Zakończyliśmy projekt III Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości więc czas na podsumowanie naszej tegorocznej pracy.
W tym roku zawitaliśmy z naszymi wydarzeniami do 4 lokalizacji:

Lubaczów, Głuchołazy, Brzozów Stary, Kielce.

Łącznie we wszystkich wydarzeniach wzięło udział ponad 450 dzieci!

Jako pierwsi do walki w III Multisportowym Turnieju Miast o Puchar Niepodległości przystąpili do rywalizacji młodzi miłośnicy aktywności fizycznej w Kielcach, gdzie turniej miast miał swoją premierę. Później kolejne odsłony akcji zawitały do opolskich Głuchołazów, podkarpackiego Lubaczowa i mazowieckiego Brzozową Starego.

Co się działo na wydarzeniach III Multisportowego Turnieju Miast
o Puchar Niepodległości?

Jak i poprzednio tegoroczne zajęcia ruchowe oparte były na sprawności fizycznej uczestników. Nasi zawodnicy brali udział w 8 konkurencjach sportowych i dając z siebie 100% mocy, zdobywali punkty dla ogólnej punktacji miasta. W tym roku mierzyliśmy sprawność w następujących konkurencjach:

  • slalom piłkarski zakończony strzałem do małej bramki,
  • rzutu wolne do kosza,
  • bieg wahadłowy,
  • bieg zwinnościowy „po kopercie”,
  • podskoki obunóż na skakance,
  • skok w dal po odbiciu obunóż z miejsca,
  • rzuty na bramkę do piłki ręcznej,
  • skok dosiężny wzwyż przy ścianie.

Wydarzenia w ramach III Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości uatrakcyjniali też sportowcy i gwiazdy. To właśnie dzięki nim dzieci czerpię inspirację i motywację do dalszego działania i dążenia do celu.
W Kielcach dzieci mogły spotkać się z medalistką olimpijską w biegu przez płotki Emilią Ankiewicz a w Lubaczowie z mistrzyniami we wspinaczce Aleksandrą i Natalią Kałuckimi.

W Głuchołazach i Brzozowie Starym pojawili się również znani freestyler’zy piłkarscy – Dawid Krzyżowski oraz Dawid Jarzębowski. Ich pokazy robiły na prawdę duże wrażenie!

W każdej lokalizacji pojawiła się też masa urządzeń i atrakcji rozwijających umiejętności i sprawność fizyczną. Dzięki tej akcji dzieci mogły skorzystać z narzędzi, które są zwykle poza zasięgiem. Tym razem umożliwiliśmy zabawę na ruchomej ściance wspinaczkowej, symulatorach jazdy na nartach czy snowboardzie, symulatorze lotu oraz latania na „chmurce”.

Poza rywalizacją sportową i integracją przy okazji turniejów dzieci miały możliwość poznania historii i zainteresowania się losami naszych narodowych bohaterów. – W trakcie zajęć przekazaliśmy uczestnikom turniejów dużo ciekawych treści historycznych związanych z walką o niepodległość Polski oraz bohaterami, którzy o nią walczyli. W trakcie każdego z turniejów odbyła się także sportowa lekcja historii, w trakcie której młodzież poznała sylwetki bohaterskich sportowców – dodaje Wosik.

WYNIKI zliczone na podstawie 100 najlepszych wyników:

4. Lubaczów – 74 zawodników – łącznie 1910 punktów

3. Głuchołazy – 122 zawodników – 3089 punktów

2. Brzozów Stary -108 zawodników – 3851 punktów

1. Kielce -145 zawodników – 6108 punktów

Do najlepszych zawodników w każdej lokalizacji trafiły medale a każdy z uczestników nagrodzony został pamiątkowym medalem i gadżetami. Najlepsze 3 Miasta otrzymały finałowe puchary.

Wydarzenia w każdej lokalizacji zyskały patronat i wsparte zostały przez reprezentantów rządu. Naszymi tegorocznymi partnerami stali się między innymi Minister Sportu Kamil Bortniczuk oraz posłowie Anna Krupka, Anna Schmidt oraz Maciej Małeckiego.

Tu możecie zobaczyć jak wyglądała poprzednia edycja projektu II Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości

Projekt finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.