Ręczna na Orliku 2022 
Projekty

Ręczna na Orliku 2022 

Ręczna na Orliku 2022

 

Wracamy z naszym ulubionym projektem Ręczna na Orliku 2022!

Już 14-16.10.2022r. Hala Legionów Kielce ponownie stanie się stolicą młodzieżowej piłki ręcznej!

Po zeszłorocznym sukcesie imprezy, wielkim zaangażowaniu uczestników i wspaniałych emocjach jakie towarzyszą naszym rozgrywkom przygotowaliśmy dla Was kolejną edycję naszego projektu. W tym roku zajęcia odbędą się w lekko zmodyfikowanej formule. W ramach tegorocznej edycji zapraszamy na 3 – dniowe wydarzenie zeszłorocznych finalistów reprezentujących łącznie 12 województw z całego kraju:

1. pomorskie
2. zachodniopomorskie
3. warmińsko-mazurskie
4. mazowieckie
5. podlaskie
6. wielkopolskie
7. dolnośląskie
8. łódzkie
9. lubuskie
10. lubelskie
11. kujawsko-pomorskie
12. świętokrzyskie

Całe wydarzenie ma być wielkim świętem piłki ręcznej dedykowanym do dzieci z roczników 2010 i młodsi.
Łącznie udział w wydarzeniu weźmie 192 dzieci.
Przewidujemy rozgrywki w kategoriach chłopcy (12 drużyn po 8 zawodników) i dziewczynki (12 drużyn po 8 zawodników).

 

Przebieg wydarzenia.

14.10.2022  W pierwszym dniu wydarzenia czeka na Was masa sportowych atrakcji i spotkań! Piętek to dzień oficjalnego otwarcia imprezy i spotkań z osobami zaangażowanymi w przygotowanie wydarzenia. Poznacie sportowców i zawodników piłki ręcznej oraz przedstawicieli rządowych zaangażowanych w sport. Po oficjalnej części i otwarciu wydarzenia zaczniemy Wielką lekcję WF-u z piłką ręczną! Nasze zadania i aktywności skupione będą wokół tej dyscypliny sportu tak aby doskonalić Wasze umiejętności i technikę gry. Będzie to też idealna forma rozgrzewki i przygotowania się do rozgrywek na kolejne dni. Pragniemy aby ten dzień był dniem sportowej zabawy i radości dlatego przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji sprawnościowych i ciekawych urządzeń sportowych. Czeka Was też spotkanie edukacyjne związane z czystym sportem i zasadami Fair Play.

15.10.2022  Drugi dzień to czas sportowej rywalizacji. Drużyny zmierzą się w uczciwej walce o osiągnięcie jak najlepszych rezultatów. Wszystko pod okiem profesjonalnych sędziów i z intensywnym dopingiem funów i miłośników tego sportu.

16.10.2022  Trzeciego dnia przewidziane są dalsze mecze oraz mecze finałowe. To najbardziej emocjonująca chwila, w której zmierzą się najlepsi z najlepszych! Liczymy na mocny dopping ze strony wszystkich rywalizujących drużyn! Po zakończeniu finału nastąpi uroczysta dekoracja drużyn, przekazanie pucharów i upominków oraz pożegnanie naszych gości.

 

Co zapewniamy:

  • zakwaterowanie
  • wyżywienie
  • wodę podczas rozgrywek
  • koszulki
  • medale i dyplomy dla każdego uczestnika
  • upominki dla wszystkich uczestników i finalistów
  • puchary dla zwycięzców
  • opiekę medyczną i sędziowską

W tym roku nie refundujemy transportu.

 

 

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Projekt finansowany jest  ze środków pochodzących z budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

 

Regulamin rozgrywek.

 

 

Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki